İslami

Türkiye’de hizmet veren bazı “İslami otel” konsepti sunan tesislerin yaz sezonunda istedikleri fiyatlar dudak uçuklatıyor. Otelleri arayan Tuğrul Selmanoğlu’nun videosu rekor kırıyor..İzleyin

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’da yayınladığı video rekor kıran Tuğrul Selmanoğlu, Türkiye’deki bazı İslami otellerin istedikleri yüksek fiyatlara dikkat çekti. Fiyatların nasıl anormal olduğunu göstermek için bir video kaydı hazırlayan Selmanoğlu, bunu daha sonra Facebook’da yayınladı. Videoyu şuana kadar 1,4 milyon kişi izledi.

“İslami otelleri aradım…çok güleceksiniz ağlanacak halimize, tek kelime ile rezalet…” yorumuyla paylaşılan kayıtta iki ünlü oteli arayan Selmanoğlu, Ağustos ayı için 13 günlük 2 yetişkin, 2 çocuk fiyatı istiyor. Telefonda bilgi veren 5 yıldızlı bir İslami otel, geceliği 7100 TL’den toplam 92200 TL fiyat veriyor. Bunu duyan Selmanoğlu “Oteli satın almak istemiyorum. Bu yaklaşık 70 asgari ücret yapar. Vay benim memleketim vay…” diye olaya tepki gösteriyor. Aranan bir diğer otel ise Selmanoğlu’ndan “Orman manzaralı” bir oda için 30200 TL istiyor.

Fiyatların bu derece yüksek olmasına tepki gösteren Selmanoğu videoda şunları söylüyor:

” İngilizi, Alman’ı geliyor, bu fiyatların 6’da birine kalıyor. Bu milleti eşek yerine koymayın. Bu şekilde olmaz, bu zulümdür. Dubai’deki 6 yıldızlı otelin fiyatı aynı dönem için 15 bin TL. İnsaf diyorum başka birşey demiyorum. Vay benim asgari ücretlimin haline.”

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin