İnternette ırkçı paylaşım yapanlara 2 yıl hapis cezası verilecek

104
ırkçı

İnternette ırkçı paylaşım yapanlara 2 yıl hapis cezası verilecek

Almanya’da internet üzerinden işlenen suçlar da yasa kapsamına alındı. Yürürlüğe giren yasa ile internette ırkçı, nefret içeren suçları işleyenler yargılanabilecek ve 2 yıla kadar hapis cezası istenebilecek.

Sözcü’nün haberine göre; Almanya’da internet üzerinden işlenen aşırı sağ ve nefret suçları ile ilgili yasanın yürürlüğe girmesi ile sanal ortamda suç işleyenler yasa kapsamında yargılanabilecek ve söz konusu kişiler hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istenebilecek. İnternet üzerinden ölüm veya tecavüz tehdidinde bulunanlar hakkında ise 3 yıl hapis istemiyle soruşturma açılabilecek.

İlginizi Çekebilir
Kredi kartıyla uçak bileti alacaklar bu işlemi yapmalı

Artık internette nefret suçu işleyenler hakkında soruşturma açılabilecek

Federal Adalet Bakanı Christine Lambrecht, artık internette nefret suçu işleyenler ve insanları tehdit edenler hakkında soruşturma açılabileceğini ve bu doğrultuda yargılama yapılabileceğini belirtti. Kolluk kuvvetlerinin ve yargı mensuplarının insanlık dışı tahrik ile çok daha kararlı bir şekilde mücadele edeceğini ifade eden Bakan Lambrecht, yasa sayesinde internet üzerinde işlenen aşırı sağcılık, ırkçılık, kadın düşmanlığı ve insanların isimleri veya kökenleri nedeniyle saldırıya uğraması ya da susturulmasının demokratik toplum için ciddi bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin