Reklam

Ana Sayfa Gündem Avrupa Hollanda’daki tren istasyonlarında sigara içmek ve satmak yasaklandı

Hollanda’daki tren istasyonlarında sigara içmek ve satmak yasaklandı

Hollanda’daki tren istasyonlarında sigara içmek, tütün ve tütün ürünlerini satmak tamamen yasaklandı. Önümüzdeki günlerde tüm istasyonlardaki sigara içme bölümleri kaldırılacak. 1 Nisan’a kadar da, sigara satışı sona erdirilecek.

Hollanda’daki tren istasyonlarında sigara yasağı getirildi

BBC Türkçe’nin haberine göre; karar Hollanda Demiryolları (NS) ile Demir Yolu İşletmeleri (ProRail) tarafından ortaklaşa alındı. İki kurum tarafından yapılan ortak açıklamada, yasak kararının, “2040’ta sigarasız kuşak hedefine katkıda bulunmak için” alındığı belirtildi.

Yasak 1 Nisan’da başlıyor

Karar uyarınca, ülke genelindeki tren istasyonlarında bulunan yaklaşık 280 mağazada, tütün ve tütün ürünlerinin satışı tamamen yasaklanacak.Demiryolu işletmelerine bağlı mağazalarda, 1 Nisan’dan itibaren sigara ve diğer tütün mamülleri satılmayacak.

İlginizi Çekebilir
Hafta sonu sokağa çıkma yasağında Anneler Günü istisnası

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
Bir ülke daha Türkiye’den geleceklerden test istiyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

Türkiye

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek Türk turizm sektörü için kötü haber İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan geldi. Başbakan Johnson, İngiltere'den tatil için gidilebilecek ülkeleri gösteren...

İlginizi Çekebilir

AB

AB, “aşı milliyetçiliği” suçlamasını reddetti

AB, "aşı milliyetçiliği" suçlamasını reddetti Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, AB'nin aşı milliyetçiliği yaptığı iddialarını reddederek, AB'nin ABD veya İngiltere gibi aşıların ihracatını...