İrem Derici
Advertisement

Sanatçı İrem Derici, son dönemlerde verdiği aşırı kilolar nedeniyle yoğun bakımda tutuluyor. Sanatçı en son Denizli’nin Çivril ilçesindeki Elma Festivali’nde sahne almıştı. 

 Verdiği aşırı kilo nedeniyle hastanede yoğun bakıma alınan İrem Derici hayranlarını korkuttu. En son Denizli’nin Çivril ilçesinde üç gün süren Çivril 21. Uluslararası Elma – Tarım ve Kültür Festivalinde sahne alan sanatçı, muhteşem bir konser sunmuştu. Bu konserden sonra sağlık sorunları nedeniyle diğer konserlerini iptal eden İrem Derici, şimdi hastanede tedavi görüyor. Doktorlar, 30 yaşındaki şarkıcının sağlık durumu ile ilgili şu bilgileri veriyorlar: elektrolit dengesizlikleri, vücut toplam su dengesi bozuklukları ve solunum zorluğu. Uzun süredir verdiği kilolarla gündeme gelen İrem Derici’nin zayıflaması sonrası anoreksiya hastalığına yakalandığı konusu da gündeme geldi. Anoreksiya hastalığının özellikleri şunlar: şişmanlıktan korkma, mankenlere özenti, psikolojik sorunlar, gelişim sorunları, yeme bozuklukları, tiksinerek yememe, yediğini hemen kusma.

Uzmanlar bu olayda da görüldüğü gibi kısa sürede çok fazla kilo verilmesi durumunda ciddi sağlık sorunlarının doğabileceği uyarısında bulunuyorlar. Özellikle tatil planı yapanların sık sık başvurduğu bu yöntemde kişi yemeği aniden kesiyor ve hızlı bir şekilde fazla kilolardan kurtulmaya çalışıyor. Ancak bu sefer sağlık sorunları başlıyor, denge bozuluyor. Hatta ciddi risk bile oluşabiliyor. Bunun yerine sağlıklı bir beslenmeyle daha uzun sürede bir diyet yapılması tavsiye ediliyor.

Haber: Mustafa Koyuncu

İrem Derici

İrem Derici

İrem Derici
Fotoğraflar: Mustafa Koyuncu
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin