Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Hindistan mutasyonu Türkiye'ye de ulaştı

Hindistan mutasyonu Türkiye’ye de ulaştı

Hindistan mutasyonu Türkiye’ye de ulaştı

Tam kapanmadan önceki son Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de Hindistan mutasyonunun görüldüğünü açıkladı. Bakan Koca, İstanbul’da varyant kaptığı tespit edilen 5 kişinin izolasyona alındığının bilgisini verdi.

Bakan, varyantların tespit edildiği yeri açıkladı

Dün gece canlı yayında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, Hindistan varyantının Türkiye’ye ulaştığını şu sözlerle duyurdu: “Mutasyonlar rNA virüsleri için beklenen bir durumdu. Virüsle mücadeleyi güç hale getiren de budur. Bugün Dünya genelinde karşılaşılan onlarca mutasyon/varyant türü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları baskın hale gelerek hızla yayılırken bazıları sınırlı yayılım göstermektedir.

İlginizi Çekebilir
AB komisyonu bir koronavirüs aşısına daha onay verdi

Virüsün kendisini değiştirerek yeni formlara girmesi ömrünü uzatsa da bunun bir sonu var. Bu mutasyonlar virüsün de hasta etme kabiliyetini sınırlayacak. Şu an ülkemizde en çok görülen mutasyon türü İngiltere varyantıdır. Bunun yanında Brezilya ve Güney Afrika varyantları da görülmüştü. Son olarak İstanbul’da 5 vatandaşımızda Hindistan varyantı da gözlendi. Ülkemizde bu varyant ilk kez görüldü ve vakalar izolasyon altında takip edilmektedir.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
New York'ta koronavirüsten ölenler toplu mezarlara gömülüyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

Gedelek Turşu Festivali

Gedelek Turşu Festivali renkli geçti

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile bu yıl 5'incisi yapılan Gedelek Turşu Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Stantların kurulduğu...