Ana Sayfa Sılayolu Gümrük Hamzabeyli ve İpsala gümrük kapılarındaki çalışmalarla ilgili güzel haber

Hamzabeyli ve İpsala gümrük kapılarındaki çalışmalarla ilgili güzel haber

Avrupa’da yaşayan vatandaşlar Türkiye’ye karayolundan başta Kapıkule olmak üzere Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule ve Dereköy sınır kapılarından giriş yapıyor. Bu nedenle yaz sezonunun yaklaşmasıyla sınır kapılarındaki çalışmalar merak konusu. Geçtiğimiz yıl Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala sınır kapılarında modernizasyon çalışmaları başlamıştı. Sınır kapılarında saha çalışmalarıyla peron sayıları arttırılmaya başlandı. Böylece yolcular sınır kapılarında işlemlerini hızlıca yapıp beklemekten kurtulacak.

Gümrük yetkilileri sınır kapılarındaki çalışmaları yerinde inceleyip bilgi veriyorlar. Hatta Bulgar yetkileriyle bir araya gelip ortak çözüm için anlaşmaya varıyorlar. Son olarak yetkililer gümrük kapılarındaki çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi. Yetkililere göre Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte peron sayısı 6’dan 10’a yükselecek. Ve böylece Kapıkule’nin yükü hafifleyecek. Hamzabeyli sınır kapısındaki çalışmaların Haziran ayında bitirilmesi hedefleniyor. Aynı zamanda İpsala sınır kapısındaki çalışmaların da bu yıl içerisinde bitirileceği ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’ye evcil hayvan ile yolculuk yapacaklar dikkat

Yetkililer hem Bulgaristan hem de Yunanistan tarafının da bazı çalışmalar yapmasını istiyor. Bunlardan biri Hamzabeylinin karşısındaki Bulgaristan’ın Lesovo kapısında 90 kilometrelik yolun genişletilmesi ve Lesovo’da da veteriner sınır kontrol noktası açılması. Diğeri de İpsala Sınır Kapısı’nın karşısındaki Yunanistan’ın Kipi Sınırı Kapısı’nın modernizasyonunu yapılması ve orada bulunan dar bir köprünün genişletilmesi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
Türkiye’ye evcil hayvan ile yolculuk yapacaklar dikkat

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

Muş: Yeni terminal binası büyük kolaylık sağlayacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından Muş’ta artan yolcu ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalmaya başlayan mevcut havalimanına yeni terminal binası yapılıyor.  Muş Valisi Aziz Yıldırım,  Muş Havaalanı...