anahtar

Gurbetçinin evini soyan hırsızın üstünden, evin yedek anahtarı bile çıktı!

Yurtdışında yaşayan gurbetçi, Bursa’nın İnegöl ilçesindeki evine hırsızların girdiğini öğrenince durumu incelemek ve kaybının ne olduğunu tespit etmek için Türkiye’ye döndü. Evine geldiğinde karşılaştığı manzara sonucu şok olan gurbetçi Enes Tümer, musluklardan tavandaki lambaya, prizlerden elektrik kablosuna kadar çalındığını fark etti.

Advertisement

Polis merkezine gidip durumu anlatan ve hırsızlardan şikâyetçi olan gurbetçi Tümer, polislerden orada gidip bekleyemeyeceklerine dair dönüt alınca kendi imkânları ile nöbet tutmaya başladı. Aracını evinin arkasına park eden gurbetçi, iki şüpheli şahsı fark etti.

Ev sahibinin polislere haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, evin ön kapısından girerek şüpheli şahsı evin içinde etkisin hale getirerek gözaltına altı. Hırsızın üzerinde yapılan arama sonucu bir miktar uyuşturucu madde ve kesici, delici aletlerin yanında evin yedek anahtarı da çıktı.

‘Serbest kalmaları hırsızlığa teşviktir’

Artı33 sitesinde yer alan habere göre, gurbetçi konu ile alakalı, ‘ Benim zararım var, buradan gidenler gelir mi bilemem ama ben olayın orasında da değilim. Adamın üzerinde 20 cm bıçak ve evimin anahtarları çıktı. Şimdi ise salınmış. Adaleti kişinin saplamasını bekliyorlar. Serbest kalmaları hırsızlığa teşviktir ve bir komşunun evine girip canına zeval de verebilir’ dedi. Haberin devamı için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

 

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin