Gurbetçilerin merak ettiği bütün konuların cevabı bu rehberde

1012
otomatik

Tatil

Gurbetçilerin merak ettiği bütün konuların cevabı bu rehberde

Yurtdışında yaşayan Türklerin en çok merak ettiği konulardan olan otomatik bilgi paylaşımının nasıl ve ne zaman olacağı geçtiğimiz hafta yayınlanan rehberle netlik kazanmıştı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından finansal bilgilerin otomatik paylaşımına dair rehberin yayınlandığını hatırlatarak bu bilgileri paylaştı. Rehberde Türkiye’nin 2020 yılında birçok Avrupa Birliği ülkesi dahil 54 ülke ile karşılıklı bilgi paylaşımı yapılacağı bilgisi yer alıyor. AB ülkelerinden Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve Avusturya ise teknik gerekçelerde 2020 yılında bilgi paylaşılacak ülkeler arasında yer almıyor.

İlginizi Çekebilir
Aracını Türkiye’de bırakıp yurtdışına çıkanlar soruyor: Süre devam işliyor mu?

35 soru ve cevabı bu rehberde

35 sorudan oluşan rehberde Finansal Bilgilerin Otomatik Paylaşımı anlaşmasının arka planı, 2020 yılında paylaşım yapılacak ülke listesi, karşılıklılık esasına dayalı olarak yapılan paylaşımın kapsamı, hangi yıllara ait bilgilerin paylaşılacağı ve finansal bilgi paylaşımı kapsamında hangi bilgilerin paylaşılacağı gibi konular detaylı şekilde açıklanıyor.

Rehberdeki soruları buradan okuyabilirsiniz https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/uluslararasi_mevzuat/Finansal_Hesap_Bilgilerinin_Rehberi.pdf?fbclid=IwAR3rQpeIxU8R-sQqybpf1DzPKZcdNlTxAlf7sQSds_Q-OemgKjb909vjAXw

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin