Reklam

Ana Sayfa Sılayolu Önemli Bilgiler Gurbetçiler Türkiye’de aşı olabilir mi?

Gurbetçiler Türkiye’de aşı olabilir mi?

Gurbetçiler Türkiye’de aşı olabilir mi?

Yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte yurtdışında yaşayan gurbetçiler izinlerinde memleketlerine gelmeye hazırlanıyor. Kendi ülkelerinde aşı sırası gelmeyen vatandaşlar memleketlerinde aşı olup olmayacaklarını merak ediyor. Konu hakkında TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları ve Mavi Kart sahiplerinin Türkiye’de aşı olup olamayacağı konusuna açıklık getirdi.

Sırası gelen aşı olabilecek

Sırakaya yaptığı açıklamada, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları ve Mavi kart sahiplerinin istedikleri takdirde aşı olabileceğini söylerken, aşı olmak isteyen kişilerin ise Türkiye’de belirlenen aşı öncelik grubunda olması gerektiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir
Bir günde 6 bin kişi koronavirüse yakalandı

e-Devlet üzerinden aşı randevusu almak mümkün

Açıklamaya göre, aşı sırası gelen yurtdışında yaşayan Türk vatandaşı ve Mavi Kart sahipleri e-Devlet üzerinden e-Nabız uygulaması aracılığıyla aşı randevularını alabilecek. Yine aynı yöntemle aşı sırasının gelip gelmediğini kontrol etmek de mümkün.

e-Devlet şifresi nasıl alınır?

Daha önce e-Devlet şifresi almamış kişiler ise yurt içinde PTT şubelerine, yurt dışında ise bağlı bulundukları elçilik ve konsolosluklardan şifre alabiliyor. Ayrıca mobil ve elektronik imza, yeni TC kimlik kartı ve internet bankacılığı kullanıcılarının e-Devlet şifresini online olarak da alması mümkün.

E-devlet şifresi edinme konusunda daha detaylı bilgi almak isteyenler ise  https://www.turkiye.gov.tr/bilgilendirme?konu=sikcaSorulanlar adresini ziyaret edebilir.

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Sitede yaşayanlar korona virüsten korunmak için nelere dikkat etmeli?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

vaka

Türkiye’deki yeni vaka sayısı bin 500’ü geçti

Türkiye'deki yeni vaka sayısı bin 500'ü geçti Günlük test sayısının 98 bine yükseldiği Türkiye'de yetkililerin endişesi gerçeğe dönüştü, yeni vaka sayısı daha da arttı. Sağlık...