Reklam

Ana Sayfa Ekonomi Fransa'daki otomotiv fabrikasında isyan çıktı

Fransa’daki otomotiv fabrikasında isyan çıktı

Fransa’daki otomotiv fabrikada isyan çıktı

Fransa’da, otomotiv şirketi Renault Group’a ait bir fabrikada çalışan 350 kişi ve aileleri fabrikayı ablukaya aldı, yöneticilerin çıkışına izin vermedi.

Olay en büyük hissesi devlete ait Renault şirketinin, Morbihan bölgesine bağlı Caudan kentindeki Fonderie de Bretagne fabrikasını satma kararı almasından sonra meydana geldi. Sputnik’teki bilgilere göre; 350 civarındaki çalışan ve aileleri, fabrikanın satılmasıyla işlerinden olacakları gerekçesiyle karara karşı çıktı. Sabah saatlerinden itibaren fabrika giriş ve çıkışlarını kapatan işçiler fabrika yöneticilerini de rehin aldı.

Renault geri adım atmadı

Genel İş Konfederasyonu İşçi Sendikası temsilcilerinden Mael Le Goff, taleplerin karşılanana kadar kimseyi serbest bırakmayacaklarını açıklarken, Renault eylemi ve fabrikadaki 7 yöneticinin alıkonulmasını kınadı. Otomotiv devi ayrıca çalışmaya devam etmesi ve çalışanların işlerini kaybetmemesi için fabrikayı satın alacak müşteri arayışının sürdüğünü bildirdi.

İlginizi Çekebilir
Sigarayı bırakana ek yıllık izin

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Türkiye genelinde kabin memurları aranıyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

Balık Tutma Şenliği

Balıkesir’de “Yakala – Sev – Bırak” etkinliği yapıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Balıkesir Avlu’da doğayı koruma, bilinçli sürdürülebilir avcılık ve hayvan sevgisini çocuklara aşılamak, kötü alışkanlıklardan korumak, su...