Eunice

Eunice Fırtınası’nda kırmızı alarm verildi!

Dün İngiltere’de başlayan ve tüm Avrupa’da etkili olan Eunice Fırtınası can almaya devam ediyor. Şuan için İngiltere’de 3, Belçika ve Hollanda’da ise 4 kişi hayatını kaybetti. Yaşanan bu şiddetli fırtına yüzünden çok sayıda kişi yaralanırken, milyon Euro’luk maddi zararlar meydana geldi.

Advertisement

Özellikle İngiltere’de etkili olan Eunice Fırtınası sebebi ile bazı bölgelerde okullar tatil edilirken bazı bölgelerde 190 kilometreyi geçen rüzgâr nedeni ile milyonlarca kişiye dışarı çıkmama uyarısı yapıldı. Londra’da bir kadın aracının üzerine, fırtına nedeni ile kopan ağacın düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Merseyside’de ise 50 yaşlarında bir erkek, uçan molozların altında kaldı.

Kırmızı alarm kapsamındaki bölgelerden bir diğeri Hamshire’da da 20 yaşlarında bir genç, yıkılan ağaca çarparak hayatını kaybetti. Çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. Londra ile ülkenin güney batısında kırmızı alarm verildi. Kırmızı alarm, hayati tehlike anlamına gelmekte olup bölgede evler ile binaların zarar görmesi ya da su taşmaları, elektrik kesintileri meydana gelebilir.

Atlas Okyanusunda ortaya çıkan fırtına özellikle İngiltere’de etkili olurken Galler’de 100 bin kişi elektriksiz kaldı. İngiltere’de başlayıp tüm Avrupa’yı etkisi altına alan bu fırtına Almanya ve Belçika’da da can aldı. Fırtınanın hızı bu bölgede saatte 170 kilometreye ulaştı.

Almanya’da ‘Zeynep Fırtınası’ olarak biliniyor

Hürriyet sitesinde yer alan habere göre, Belçika açıklarında olan iki geminin şiddetli rüzgâr nedeni ile karaya sürüklendiği söyleniyor. Zeynep Fırtınası, Almanya’da su baskınlarına neden oldu ve Polis ile İtfaiye ekipleri Bremen kentinin bazı semtlerini tahliye etti. Haberin devamını okumak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin