Elektrik ve doğalgaz faturaları 3 ay ertelendi

Elektrik ve doğalgaz faturaları 3 ay ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ ve Malatya’daki depremden etkilenen vatandaşların elektrik ve doğalgaz faturalarının ertelendiğine dair kararı imzaladı.

Depremden etkilenen vatandaşlara özel düzenleme

24 Ocak’ta Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde mağdur olan hane halkı ve küçük esnafı kapsayan uygulama Resmi Gazete’de yayınlandı. “Elazığ ve Malatya’da Yaşanan Deprem Nedeniyle Zarar Gören Tüketicilerin Elektrik ve Doğalgaz Tüketimlerine İlişkin Tahsilatların Ertelenmesi Hakkında Karar”ın yürürlüğe konulmasına, 7269 sayısı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun’un ek 13’üncü maddesi gereğince karar verildi.

İlginizi Çekebilir
Doğalgazını yakmayan komşuya dava açılabilir
İlginizi Çekebilir
Elazığ'da bıçaklı saldırıya uğrayan Japon turist yaralandı

Karara göre; depremde zarar görenler 2020 Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarına ait elektrik ve doğalgaz faturalarını 3 ay sonra ödeyebilecek. Uygulamadan işyeri veya konutu yıkılan, orta ya da ağır hasar gören depremzedeler yararlanabilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

SunExpress

Gurbetçilere güzel haber: Kayseri’den Viyana’ya direkt uçuş

Avrupa ülkelerine direkt uçuşlar arttı SunExpress Üst Yöneticisi Max Kownatzki, SunExpress'in 27 ülkede 52 noktaya sefer düzenlediğini, Kayseri'nin de Anadolu'daki önemli noktalardan biri olduğunu belirtti....

Çok Okunanlar

akaryakıt

Fransa’da 100 Euro akaryakıt ve doğal gaz yardımı

Fransa’da 100 Euro akaryakıt ve doğal gaz yardımı Fransa Başbakanı Jean Castex, akaryakıt ve doğal gaz fiyatlarındaki rekor artışlar nedeniyle aylık net geliri 2 bin...

Önerilen