Reklam

Ana Sayfa Seyahat Ege sahilleri tıklım tıklım

Ege sahilleri tıklım tıklım

Ege sahilleri tıklım tıklım

Koşullu normal hayat döneminde çeşitli kurallara uyma şartıyla yaz sezonunu açan Türkiye’de sahiller dolup taşmaya başladı. Eski normaldeki görüntülerin geri döndüğü Ege sahilleri yüzenlerle doldu, ancak ne maske takılmasına ne de sosyal mesafeye dikkat edildi.

Yaz kalabalıkları Ege sahillerine geri döndü

Foça’da yazlıkçılarla artan nüfus, İzmir ve çevre yerleşim yerlerinden gelen günübirlik ziyaretçilerle katlandı. Giriş çıkışlarda trafiğin kilitlendiği noktalar oluştu. Plajlar ve ilçenin merkezindeki ahşap iskeleler yoğun kalabalıkları ağırladı. Balık restoranları, kafeler, büfeler ve lokantalar dolarken, gezi teknelerinin küçük bir bölümü günlük ada turlarına başladı. Meydanlarda ve oturulabilir noktalardaki kalabalıkların önemli bir bölümünün maske ve sosyal mesafeyi ihmal ettiği görüldü.

İlginizi Çekebilir
Sinek sorunundan kurtulmak için ne yapılmalı?

Bozcaada’da da konaklama tesisleri açıldı

Öte yandan Çanakkale’nin gözde turizm noktalarından Bozcaada’da da konaklama tesisleri yeniden açıldı. Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart’ta kapatılan Bozcaada’daki kafe ve restoranlar 1 Haziran’da hizmet vermeye başlamıştı. 15 Haziran itibariyle de adadaki konaklama tesisleri misafir kabul etmeye başladı. Toplum Sağlığı Merkezi desteğiyle hijyen eğitimi verilen tesislerde, turistlerin girişte ateşi ölçülüyor, sosyal mesafe kuralları uygulanıyor, masalara da dezenfektanlar koyuluyor.                                                           (BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

test

Sılayolu ülkesi Türkiye’de aşı olanlara test ve karantina zorunluluğunu kaldırdı

Sılayolu ülkesi Türkiye'de aşı olanlara test ve karantina zorunluluğunu kaldırdı Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de aşı olmuş kişiler için ülkeye girişlerde uygulanan test ve karantina zorunluluğunu kaldıran...

İlginizi Çekebilir

THY

THY bir kente daha uçuyor

Türk Hava Yolları’nın Ürdün’deki ikinci uçuş noktası Akabe’ye direkt seferleri 19 Mart itibariyle başladı. THY’nın, Ürdün’de başkent Amman’ın ardından uçuş sağlayacağı 2. nokta olan...