Reklam

Ana Sayfa Gündem Dövizli askerlik ücretinde sevindiren gelişme

Dövizli askerlik ücretinde sevindiren gelişme

Dövizli askerlik ücretinde sevindiren gelişme

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını ilgilendiren dövizle askerlik ücreti belli oldu. Her 6 ayda bir belirlenen miktar bu sefer gurbetçileri sevindirecek. Çünkü geçen yıl ile kıyaslandığında ücret azaldı. Geçtiğimiz haziran ayında dövizle askerlik bedeli 31 Aralık 2020 (dahil) tarihine kadar geçerli olmak üzere 5.563,66 Avro olarak belirlenmişti.

Yeni tutar 4.402,27 Avro oldu

Konsolosluklar tarafından yapılan duyuruda “Milli Savunma Bakanlığımız, dövizle askerlik hizmeti bedelini 1 Ocak-30 Haziran (dahil) 2021 tarihleri arasında geçerli olmak üzere 4.402,27 Avro (Ayrıca 110.06 Avro havale ücreti tahsil edilecektir) olarak belirlemiştir. Dövizle askerlik hizmeti başvuruları bu bedel üzerinden tekrar alınmaya başlanmıştır.”denildi.

İlginizi Çekebilir
Vinyet için daha az para harcayacaksınız

Dövizle askerlik hizmeti hakkında gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi için konsoloslukların internet sayfalarından öğrenebilirler.

Dövizle askerlik görevini yerine getirmek isteyenlerin, uzaktan eğitim programını tamamlamaları, başvuru evrakı ile yurt dışı temsilciliklerine başvurarak hak sahibi olduklarının tespit edilmesi ve belirtilen ücreti ödemeleri gerekiyor.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Bodrum, Nar Tugan heykeline kavuştu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

Alman

Alman televizyonu ZDF ‘döner Almanya’da bulundu’ dedi

Alman televizyonu ZDF ‘döner Almanya’da bulundu’ dedi Dünyanın hemen her köşesinde bulunan, en sağlıklı fast food gıda olduğu düşünülen döner hakkında yapılan bir paylaşım ortalığı...

İlginizi Çekebilir

Katmer

“Katmer” ile ilgili yapılan başvuru sonuçlandı

Yöresel bir lezzet olan katmerle ilgili Türk Patent ve marka Kurumu'na yapılan başvurudan karar çıktı. Detaylar haberde... Gaziantep Ticaret Odası’nın TPE’ye (Türk Patent ve marka...