Cep telefonu kayıt ücretine yine zam yapılacak!

1610
Cep

Tatil

Cep telefonu kayıt ücretine yine zam yapılacak!

Geçtiğimiz yıllarda yurtdışından Türkiye’ye götürülen cep telefonlarında „IMEI Kayıt Bedeli“ bir çok kez zamlanmıştı. Miktar son olarak 1838 Lira olmuştu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜIK) önümüzdeki yıl uygulanacak olan “Yeniden Değerleme Oranı”nı açıkladı. Yeni yılda bir çok bedel bu orana göre hesaplanacak. Yurtdışından getirilen cihazların IMEI Kayıt Bedeli de yeni oranla birlikte bir kez daha artacak.

Sürekli zam geldi

Yapılan açıklamaya göre bedel 1838 Lira’dan büyük ihtimalle 2006 Lira’ya yükselecek. Bedel 2018’de 170 Lira’yken daha sonra aşama aşama yükseldi. Önce 500, daha sonra 1500 Lira oldu.

İlginizi Çekebilir
İstanbul Havalimanı dünyada bir ilke imza attı

Sürede esneklik yapıldı

Yurtdışından Türkiye’ye getirilen cep telefonları kayıt yaptırmadan 120 gün kullanılabiliyordu. Cihaz 120 gün içinde kayıt edilmemesi durumunda iletişime kapanıyor. TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya, yurt dışından yolcu beraberinde getirilen SIM kartlı cihazlar için 120 gün olan kayıtsız kullanım süresinin, Mayıs itibarıyla 30 gün uzatılacağını açıkladı.

Haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz: https://turizmavrupa.net/yurtdisindan-getirilen-cep-telefonlarina-ek-sure-taninacak/

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin