Ana SayfaÖnerilenCanan Karatay corona virüsünden korunma yollarını açıkladı

Canan Karatay corona virüsünden korunma yollarını açıkladı

Tüm dünyada tehdit oluşturan corono virüsü Çin’den başlayarak birçok ülkeye yayılmaya devam ederken dünya genelinde ölü sayısı 2 bin 600’e ulaştı. Corona virüsünün daha çok insanın ölümüne sebep olmaması için yeni tedavi yöntemleri geliştirilirken Prof. Dr. Canan Karatay virüsten korunmak için sarımsak, soğan ve kelle paça tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Bağışıklık sistemi güçlü olsun

Kalp ve iç hastalıkları profesörü Canan Karatay, sağlıklı yaşam için beslenme önerileri sunarken geçtiğimiz günlerde insanların ölümüne sebep olan corona virüsü için açıklamalarda bulundu. Asırlardır virüslerle yaşadığımızı belirterek korkulacak bir durum olmadığını vurgulayan Karatay, grip ve corona virüsü için bağışık sisteminin güçlü olması gerektiğini ifade etti.

Bağışıklık için kelle paça çorbası

Dünya genelinde corona virüsü için uzmanlar aşı bulmaya çalışırken Karatay, virüslerin her sene kılıf değiştirdiğini ve corona virüsüne aşı yapılamayacağını vurguladı. Virüsten korunmak için ise şunları söyledi; “Korunmaya gelince birçok yönü var. Bir tanesi kelle paça. Bir kere senelerden beri söylüyoruz, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmesi lazım. Bağışıklık sistemi güçlenince virüsleri çok iyi atlatabiliyoruz. Yaşam biçimi çok önemli. Kış aylarında dışarıda dolaşacağız, soğuktan korkmayacağız. Kış aylarında evlerimizi havalandıracağız. Bol su içeceğiz, kristal kaya tuzuyla. Kristal kaya tuzunda 84 tane dengeli mineral var” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir
Kapadokya'daki balon yasağı kalktı

Sarımsak, soğan, turp yiyin

Prof. Dr.  Karatay, kişinin güçlü ve sağlıklı olması için mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerin tüketilmesi gerektiği  belirtti. Özellikle lahana, turp, kereviz, sarımsak, soğan, pancar gibi toprağın içinde yetişen ürünlerin yol gösterdiğini vurguladı.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
Yurtdışında bulunan Türk vatandaşları dikkat: Süre bugün doluyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

yangınlar

Türkiye’deki yangınlar için Avrupa’da kampanya başlatıldı

Türkiye'deki yangınlar için Avrupa'da kampanya başlatıldı Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Türkiye'nin farklı noktalarında meydana gelen yangınlar nedeniyle Türk Kızılay'ı ile iş birliği içerisinde bir yardım...

İlginizi Çekebilir

Almanya’da havayolu şirketlerinde grev tehlikesi

Almanya'da havayolu şirketleri ile sendika arasında yine uzlaşma sağlanamadı. Önümüzdeki günlerde yüzlerce uçuş iptal olabilir. Her yıl milyonlarca kişinin uçtuğu Lufthansa yine büyük bir grev...