Uçakta bu koltukta oturanlar daha sık hasta oluyor

Bu haberi okuduktan sonra uçakta koltuk seçimi yaparken daha dikkatli olacaksınız. Bazı koltuklar diğerlerine göre daha sağlıksız.

Bir çok yolcu uçakta koridor tarafındaki koltukta oturmayı tercih eder. Böylelikle istediǧi zaman ayaǧa kalkabilir veya tuvalete gidebilir. Sonuçta cam kenarında oturan her ayaǧa kalkmak istediǧinde diǧer yolcuların kalkmasını beklemek zorundadır. Ancak koridor tarafında oturanlar diǧer yolcularla daha sık temasa geçerler.

Arizona Üniversitesi’nden Profesör Charles Gerba, koridor tarafında oturan yolcuların bir hastalıǧa yakalanma riskinin daha fazla olduǧunu açıkladı. Gerba, Amerikan Saǧlık Bakanlıǧı’nın yaptıǧı  araştırmaya dikkat çekti: Boston’dan Los Angeles’e giden bir uçak, bir çok yolcunun aniden hastalanması (mide bulantısı) nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalmıştı. Yetkililer, hastalıǧın bir yolcudan diǧerlerine bulaştıǧını, bulaşan yolcuların ise genellikle koridor tarafında oturduǧunu tespit etmişlerdi. Bu bilgileri deǧerlendiren profesör Gerba, „Uçakta tuvalete giden yolcular genellikle koltuklardan tutunarak dengesini saǧlar. Bunu yaparken hastalıǧa yol açan mikropları da başkalarına aktarırlar“ bilgisini vererek ilginç bir uyarıda bulunmuş oldu.

İlginizi Çekebilir
Berlin’de kanser hastalarına Türkçe hizmet

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

iş

Avusturya’da iş çok işçi yok

Avusturya’da iş çok işçi yok Avusturya’daki iş ve işçi bulma kurumuna göre, ülkedeki çok sayıdaki işletme işçi ararken, birçok pozisyon başvuru gelmemesi nedeniyle boş kalıyor....

Çok Okunanlar

koronavirüsün

Yunanistan’da koronavirüsün yenir bir varyantına rastlandı

Yunanistan'da koronavirüsün yenir bir varyantına rastlandı Yunanistan'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk kez Kolombiya'da tespit edilen Mu varyantı tespit edildi. Yunanistan Ulusal Kamu Sağlığı Dairesinin...

Önerilen