Ana Sayfa Önerilen Bu belgeyi sormadan Türkiye'de otele gitmeyin

Bu belgeyi sormadan Türkiye’de otele gitmeyin

Bu belgeyi sormadan Türkiye’de otele gitmeyin

Koronavirüs yaz aylarında etkisini azaltsa da, hala ölümcül olmaya devam ediyor. Yaz aylarında düşen vaka sayılarına rağmen hala hayatımızda olan koronavirüs, gerekli tedbirler alındığı takdirde ise güvenli bir yaz tatiline engel değil. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Güvenli Turizm Sertifikası uygulaması, tatil yapmak isteyen vatandaşlara yol gösteriyor.

Müşteri kılığında denetim

Konaklama, yeme – içme tesisleri, transfer araçları, kongre ve sanat tesisleri, tema parklar ve deniz turizmi gibi alanlarda verilen sertifika, verildiği işletmenin maske, mesafe ve hijyen gibi bir çok kriterlere uygunluğunun denetlendiği anlamına geliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen projede sertifika almak oda sayısı 30 ve üzerinde olan işletmeler için zorunlu iken, 30’dan az odaya sahip işletmeler ise istediği takdirde sertifika için başvurabiliyor. Onlarca kritere uygunluğu denetlenerek sertifika alan tesis ve işletmeler, belirli periyotlarla da müşteri kılığındaki denetçiler tarafından denetleniyor.

İlginizi Çekebilir
Belek'te bu yaz iki ücretsiz halk plajı hizmete girecek!

Gittiğim otelin güvenli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Daha güvenli bir tatil için gideceğiniz otelin Güvenli Turizm Sertifikası uygulaması kapsamında olup olmadığını TGA ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın internet sitelerinden kontrol edebilirsiniz.

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye'de yeni mutasyona rastlandı mı?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

bilgi

Bankadan, Almanya’da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı

Bankadan, Almanya'da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı sonrası yürürlüğe giren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması kapsamında, yurt dışında ikamet...

İlginizi Çekebilir

Avusturya

Sürücüler dikkat: Avusturya sınırındaki kaos sonrası yeni karar

Sürücüler dikkat: Avusturya sınırındaki kaos sonrası yeni karar Koronavirüs olayları Sılayolu'nu olumsuz etkilemeye devam ediyor. Balkan ülkelerindeki vaka sayılarının artması sonrası Avusturya, bu bölgeden gelenlere...