polis
Advertisement

Berlin’de 100 polise soruşturma başlatıldı

Almanya’nın en derin problemlerinden biri olan kamu içindeki aşırı sağcılıkla ilgili adımlar atılmaya devam ediyor. Özellikle polis gibi güvenlik güçlerinde bu tür vakalara rastlanması endişelere yol açıyor.

Geçtiğimiz ay Hessen Eyaleti Kriminal Polis Ofisi, geçtiğimiz günlerde Frankfurt Emniyeti’nde görevli 5 polis memurunun evini, sanal sohbet gruplarında yaptıkları paylaşımlardan dolayı arama yapmış ve polisler hakkında işlem başlatılmıştı.

Şimdi ise Berlin Polis teşkilatıyla ilgili bazı iddialar ortaya atıldı

Rbb24.de’nin aktardığına göre, Berlin’de yaklaşık 100 polis memurunun aşırı sağ eğiliminde olmasından şüphe ediliyor. Şüphelenilen personeller arasında hala göreve olanlar ve daha önce görev yapmış olanlar da bulunuyor.

Konuyla ilgili ülkedeki siyasilerden de açıklamalar geldi. Maliye Bakanı Jana Borkamp, tüm davalarda ceza soruşturmalarının başlatıldığını bildirdi.

Ayrıca RBB24.de’nin edindiği bilgiye göre Berlin polisi, aşırı solcu bir tavır sergilemesinden şüphelenilen bir personeli de takibe aldı ve ilgili kişi hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Güner Kızıl

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin