bagaj

Bagajı fazla gelen bu kadar ek ücret ödüyor

Uçakla yapılan seyahatlerde en büyük sıkıntılardan biri de yolcunun bagaj hakkını aşması ve üzerine ek ücret ödemek zorunda kalması oluyor. İşini garantiye alan yolcular bavullarının ağırlığını henüz evdeyken kontrol ediyor. Bunu yapmayanlar havalimanında yüksek tarifeden ödeme yapmak zorunda kalıyor.

Advertisement

Birçok havayolunda ek bagaj hakkınızı henüz havalimanına varmadan mobil uygulamadan veya havayolunun internet sitesinden satın almak daha hesaplı. İşinizi kolaylaştırmak için hangi havayolunun ne kadar ek ücret aldığını sizin için araştırdık. İşte sonuçlar:

SunExpress’te bagaj aşım ücreti

SunExpress ile seyahat etmeyi tercih ediyorsanız bilet satın alma esnasında uygun fiyatlı ek bagaj paketlerine yönelmeniz, check-in yaptırma esnasında ödeyeceğiniz bagaj aşım ücreti ile kıyaslandığında yüzde 70 daha uyguna gelecektir. SunExpress ile bir kişi, ek ücret ödeyecek en çok 40 kg bagaj hakkına sahip olabilir.

Ek bagaj paketini eklemek için uçuş rezervasyonlarınızı doğrudan bu firmanın resmi kanalları ile yapmanız gerekir.

SunExpress’te yurtdışı uçuşları için bagaj aşım bedeli nedir?

Paket 1 5 kg 19,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla
Paket 2 10 kg 38,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla
Paket 3 15 kg

 

57,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla
Paket 4 20 kg 69,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla

 

SunExpress’te yurtiçi uçuşları için bagaj aşım bedeli nedir?

Paket 1 5 kg 89,99 TL’den başlayan fiyatlarla
Paket 2 10 kg 139,99 TL’den başlayan fiyatlarla
Paket 3 15 kg 169,99 TL’den başlayan fiyatlarla
Paket 4 20 kg 209,99 TL’den başlayan fiyatlarla

Pegasus bagaj hakkı, bagaj aşım ücreti ne kadar?

Ek bagaj alımlarında ödenmesi gereken ücretler çeşitli durumlara göre değişkenlik göstermektedir. Bu durumlar, çağrı merkezinden, Pegasus internet sitesi yahut mobil uygulamalarından ya da seyahat acentesinden alınmasına göre fark gösterir. Ücret aralığı ortalama şu şekildedir.

Ek bagajın Flypgs internet sitesi, seyahat acentesi ya da mobil uygulamadan alınması halinde kilogramı 5 ile 10 TL aralığında değişmekte iken, çağrı merkezi yardımı ile alındığında kg fiyatı 7 TL ile 12 TL aralığında değişir. Unutmayınız bu ücretlendirme iç hat uçuşları için geçerlidir.

Dış hat uçuşlarında ek bagaj ücretleri gidilecek güzergâha göre belirlenir. En geç 3 saate kadar ek bagaj alımlarının yapılması durumunda kg fiyatı 3 Euro ile 22,75 Euro aralığında değişecektir. Aynı talebin çağrı merkezi aracılığı ile yapılması halinde ise kilogram fiyatı 4 Euro ile 22,75 arasında olacaktır.

AnadoluJet bagaj aşım ücreti

AnadoluJet‘te direkt uçuşlarda iç hat fazla bagaj ücreti kg fiyatı 16 TL iken, online alımlarda kg fiyatı 12 TL’dir. Aktarmalı uçuşlarda iç hat fazla bagaj ücreti kg fiyatı 24 TL iken, online alımlarda kg fiyatı 20 TL’dir.

Yurtdışı seferlerinde durum nasıl?

Bahsedeceğimiz bagaj aşım ücretleri uçuşa 3 saat kalana kadar ki ücretlendirmedir. Daha detaylı bilgi için firma temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Fransa – bagaj aşım ücreti 7 Euro
  • Belçika – bagaj aşım ücreti 7 Euro
  • Almanya – bagaj aşım ücreti 7 Euro
  • İngiltere – bagaj aşım ücreti 13 Euro
  • Hollanda – bagaj aşım ücreti 7 Euro
  • Rusya – bagaj aşım ücreti 10 Euro
  • İsviçre – bagaj aşım ücreti 7 Euro
  • Avusturya – bagaj aşım ücreti 7 Euro

THY bagaj aşım ücreti

Türk Hava Yolları’nda kabin bagajı olarak;

  • Economy Class’ta en çok 1 adet 8 kg ağırlığında ve 23x40x55 cm ebatlarında kişisel eşya taşıyabilirsiniz. El çantanız ise maksimum 40x30x15 cm ebatlarında olmalıdır.
  • Business Class için ise 23x40x55 ebatlarında her parça 8 kilogram olacak şekilde en çok 16 kg ağırlığında olacak şekilde 2 adet kişisel eşyanızı taşıyabilirsiniz.

Peki, ekstra bagaj ücreti nasıl olacak?

Ekstra bagaj ücreti, aktarma noktasındaki bekleme süresi, uçuş rotası ve uçuşun gerçekleştirildiği havayolu gibi farklı ve çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösterir. Yanınızda taşıyacağınız eşyalarda sınırlama yaşamak zorunda kalmayın diye ekstra bagaj hakkı satın alma imkânı tanıyan THY’de serbest bagaj hakkınızı öğrenmek ve ekstra bagaj satın almak için internet sitesine giriş yapabilir yahut mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

Firmaların serbest bagaj hakkı ve bagaj aşım ücretleri ile alakalı daha detaylı bilgi almak isterseniz resmi adreslerini ziyaret edebilir, bagaj hakkı değişimi ile alakalı bilgi almak için ise tıklayabilirsiniz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin