maske
Advertisement

Avusturya’da artık bu alanlarda da maske zorunlu

Avrupa’da bir çok bölgede koronavirüs salgınının etkisi artmaya devam ediyor. Birçok ülke ikinci dalgaya geçti. İkinci dalganın başlangıcında olduğunu açıklayan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, vaka artışının endişe verici olduğunu açıkladı. Öte yandan yetkililer tarafından vakaların çoğunun başkent Viyana’da olduğu belirtildi. Vakaların artmasıyla birlikte yeni koronavirüs önlemleri alındı. Maske kullanımı bütün dükkânları ve kamu binalarını kapsayacak şekilde genişletildi. Viyana Büyükelçiliği ülkede alınan ilave önlemleri açıkladı.

Maskenin zorunlu olduğu alanlar arttırıldı

“Kamu binaları, toplu taşıma, süpermarketler, eczaneler ve bankalardaki mevcut maske zorunluluğu tüm kapalı ticari alanlara (dükkan, mağaza vs) hizmet sektörüne ve resmi makamlarına vatandaş kabulüne genişletilmiştir.

Gastronomide garsonlar için maske zorunlu hale getirilmiştir. Müşteriler için maske zorunluluğu yoktur. Kapalı alanlarda yemek sadece masada oturarak yenebilecektir.

Okullarda sınıflar dışında maske zorunlu olacaktır.

Kapalı alanlarda düzenlenen etkinliklerde azami 50, açık alanlarda azami 100 kişi kabul edilecektir. Numaralı ve tahsis edilmiş oturma yerlerine sahip büyük etkinliklerde üst sınır içerisi için 1500 dışarısı için 3000 kişi olarak belirlenmiştir. Artan vakalar nedeniyle vatandaşlarımızın da son derece dikkatli davranmaları, mesafe ve hijyen kurallarına azami özen göstermeleri, kalabalık ortamlardan kaçınmaları kendi yararlarına olacaktır.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin