Ana Sayfa Gündem Avrupa Avrupa en soğuk baharını yaşadı

Avrupa en soğuk baharını yaşadı

Avrupa en soğuk baharını yaşadı

Yaz sezonunun açılması ve koronavirüs aşılarıyla birlikte seyahat şartlarının gevşetilmesi Avrupa’daki birçok kişiyi tatil noktalarına yönlendirdi. Hem nasıl yönlendirmesin! Dünya Meteoroloji Örgütü’ne göre; bu yıl Avrupa’da 2013’ten bu yana en soğuk bahar yaşandı.

Neredeyse yarım derece düşük geçti

Sıcaklıklar Afrika, Orta Doğu ve Rusya’nın bir bölümünde ortalamanın oldukça üzerinde seyretse de bu durum Avrupa için söz konusu olmadı. Avrupa’da mart-mayıs ortalama sıcaklığı 1991-2020 ortalamasının 0,45 santigrat derece altında gerçekleşti.

Mayısta ABD’nin güneyi ve merkezinde, Hindistan’da, Rusya’nın doğusunda ve Antarktika’da sıcaklıklar ortalamanın altındaydı. Öte yandan Afrika, Orta Doğu, Grönland’ın batısı ve Rusya’nın kuzey ve batı kesiminde olmak üzere sıcaklıklar dünyanın diğer bölgelerinde ortalamanın oldukça üzerinde seyretti.

İlginizi Çekebilir
Avrupa'da deniz kenarında tatil için otel önerileri

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Publara girişte aşı sertifikası istenecek

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

otoyol

Hollanda’da trafik cezalarına zam geldi

Avrupa ülkelerinden Hollanda trafik suçlarını azaltmak için yeni yıldan itibaren trafik cezalarının miktarlarına zam yaptı. Yeni trafik ceza uygulamasına göre özellikle otoyollarda ve şehir...