Ana Sayfa Önerilen Avrupa Birliği ülkelerinden tatile gelenlere karantina yok

Avrupa Birliği ülkelerinden tatile gelenlere karantina yok

Avrupa Birliği ülkelerinden tatile gelenlere karantina yok

Turizm sezonuna hazırlanan Yunanistan, 14 Mayıs 2021’den itibaren turistlere karantina zorunluluğunu kaldıracak. Koronavirüs aşısı olanlar ve negatif test sonucu gösterenler karantinaya girmeden tatil yapacak.

DW Türkçe’nin yayınladığı bilgiler, Avrupa Birliği ülkelerinden Yunanistan’a tatil amacıyla gelenlerin 14 Mayıs’tan itibaren karantina yükümlülüğünden muaf tutulacağı yönünde. lakin bu muafiyetin Covid-19 aşısı yaptıranlar ve negatif PCR testi sonucu ibraz edenler yararlanabilecek.

Sırbistan, İngiltere ve İsrail’den gelenler de uygulamaya dahil olacak

Turizm Bakan Yardımcısı Sofia Zaharaki, koşulları yerine getirenlerin Yunanistan’a özgürce seyahat edebileceklerini açıkladı. Söz konusu uygulama AB ülkelerinin yanı sıra Sırbistan, İngiltere ve İsrail vatandaşları için de geçerli olacak.

İlginizi Çekebilir
İpsala Gümrük Kapısı’ndaki yenileme çalışmasında sona doğru

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türk yolcu 12 bin Euro’luk altınla yakalandı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

bilgi

Bankadan, Almanya’da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı

Bankadan, Almanya'da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı sonrası yürürlüğe giren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması kapsamında, yurt dışında ikamet...

İlginizi Çekebilir

Uçak,THY

Türkiye’de uçak seferleri iptal olabilir

Türkiye dün itibariyle kar yağışına teslim oldu. Birçok bölgede yollar kapandı ve okullar tatil edildi. Havayolu ulaşımında da zaman  zaman aksamalar yaşanıyor. Devlet Hava...