Atatürk Ansiklopedisi, dijital ortamda erişime açıldı

31
Atatürk Ansiklopedisi

Tatil

Atatürk Ansiklopedisi, dijital ortamda erişime açıldı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığınca hazırlanan Atatürk Ansiklopedisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda dijital ortamda erişime sunuldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumundan ölümüne kadar uzanan süreçte; yaşadığı mekânlar, başlattığı, yönettiği ya da yönlendirdiği, Türk ulusunun geleceğinin şekillenmesinde, toplumun yapılanmasında etkili olan olay ve olgular, gerçekleştirdiği inkılâplar ve dönemin tarihî şahsiyetleri hakkında birincil, güvenilir kaynaklara dayalı bilgi vermek amacıyla hazırlanan Atatürk Ansiklopedisi’ne www.ataturkansiklopedisi.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Dijital ansiklopedide 600’e yakın konu başlığı bulunuyor

Hazırlıklarına 2007’de başlanan ve 600’e yakın konu başlığı bulunan dijital Atatürk Ansiklopedisi’nin büyük bir kısmı erişime açılırken, kalan maddelerin yayımlanmasının kısa süre içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Cumhuriyet’in ilanının 97.yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet ve şükranlarımızın bir nişanesi olarak, bu nadide eserin ortaya çıkmasında görev alan akademisyenlere, kurum çalışanlarına, Atatürk Ansiklopedisi Çalışma Grubu başkan ve üyelerine teşekkür ederiz.” denildi.

İlginizi Çekebilir
Pazar günü İzmir’de ulaşım 1 kuruş

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin