Araç sahipleri dikkat: Araç muayene ücretlerine zam geldi

159
zam

Tatil

Araç sahipleri dikkat: Araç muayene ücretlerine zam geldi

Türkiye’de, araç muayene hizmetini TÜVTÜRK yürütüyor. Araç muayene ücretleri, daha önce peşin olarak ödeniyordu. Fakat yeni yılla birlikte araç muayene ücretlerinde ödeme kredi ya da banka kartıyla yapılabilecek.

TÜVTÜRK’ten yapılan yazılı açıklama şu şekilde: “Araç muayene hizmetinin kredi kartı veya banka kartı ile ödenmesi konusunda gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları tamamlandı. 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçüm ücretini banka kartı veya kredi kartı ile ödeyebilecek. Temassız ödeme imkânı ile de araç sahipleri daha güvenli ve hızlı bir şekilde işlemlerini sürdürebilecek. Ayrıca nakit ödemeler de kabul edilmeye devam edecek. Kredi kartıyla veya banka kartıyla yapılan işlemlerde, hizmet sağlayıcı firmanın yasal mevzuata göre belirlediği hizmet bedeli ödeme tutarına eklenmekte.

İlginizi Çekebilir
Otomobil mi uçak mı: Sizce hangisi avantajlı?

Araç muayene ücretleri ne kadar?

Öte yandan araç muayene ücretleri, her yıl yeniden değerleme oranında artırılıyor. Ücretlere, 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında, (yüzde 9.11) zam yapılmıştı. Buna göre araç muayene ücreti otomobiller için 342 TL’den 20 kuruştan, 372 TL 88 kuruşa çıktı. Otobüs ve kamyon, 462 TL 56 kuruştan, 503 TL 86 kuruşa yükseldi.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin