direkt uçuş
Advertisement

 “Ankara’ya direkt uçuş istiyoruz

Yurtdışında yaşayanların en çok istedikleri şeylerden biri direkt uçuşların arttırılması. Maalesef yurtdışından Türkiye’nin birçok kentine direkt uçuşlar yok. Vatandaşlar aktarmalı olarak uçmak sorunda kalıyor. Özellikle gurbetçi vatandaşlarımız çoğu memleketlerinde aktarmalı uçuyor. Bu konu  Ankara Sanayi Odası tarafından Ankara iş dünyası ile Ankara’da ki yabancı misyon temsilcilerini bir araya getiren ve bu yıl 11.’si düzenlenen ASO Büyükelçiler Resepsiyonu Etnoğrafya Müzesi’nde konuşuldu.

 Büyükelçiler Ankara’ya direkt uçuş istiyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara’nın tarımda, turizmde, bilişimde ve sanayide başkent ayrıcalığı olması ve Türkiye’de en ön safhada olması için gayret sarf ettiklerini söyleyerek, “Bana ziyarete gelen büyükelçilerimizin en büyük ortak isteği, Ankara’ya direk uçuşun olması. Ankara’ya direk uçuş sağlanırsa, ekonomimize ve sanayimize yapacağı katkı şüphesizdir. İnşallah bunu da hep birlikte gerçekleştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam da “Başkentimiz pek çok boyutuyla önemli çalışmalar, hazırlıklar yaparak sadece kentimize, ülkemize, yakın coğrafyamıza değil, bütün dünyanın ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Ankara’mızın sanayisi başta olmak üzere üretimine, istihdamına ve gelişimine katkı sağlamaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinden ülkemize ve Başkentimize bakanlığımız bünyesindeki faaliyetler çerçevesinde başta turizm olmak üzere kültür, sanat ve kalkınma iş birlikleri çalışmaları çerçevesinde yoğun etkileşimler içerisindeyiz. Diğer devletlerinin temsilcilerinin başkentimize başta olmak üzere buralara yatırımcıların gelmesini daha büyük sanayi yatırımları yapmasını ve iş birliklerinin artırılmasını ısrarla teklif ediyorum” diye konuştu.

(GŞ)

Kaynak: www.aso.org.tr

 

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin