Reklam

Ana Sayfa Gündem Türkiye Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi’nde test sürüşleri ne zaman başlayacak?

Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi’nde test sürüşleri ne zaman başlayacak?

Ankara Sivas arasında yapımına 2009 yılında başlanan Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi’nde test sürüşleri başlıyor. Toplam uzunluğu 442 km olan Ankara – Sivas hattında yolculuk süresi 12 saatten 2 saate inecek.

Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi’nde test sürüşleri

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, Ankara-Sivas arasındaki hattın tamamlanarak yüksek hızlı trenin Sivas’a ulaştırılacağını söyledi. Bakan Turhan, “Bu yılın ilk çeyreğinde de test sürüşlerine başlayacağız” dedi.

Mayıs ayında açılacak

11 yıldır çalışmaların devam ettiği projede ilk sefer Mayıs ayında planlanıyor. Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi’nin hizmete girmesiyle iki şehir arasındaki tren ulaşımının 12 saatten 2 saat 51 dakikaya düşmesi planlanıyor. Yeni hatta  trenlerin 250 km hız yapması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir
Son 24 saatte 259 hasta hayatını kaybetti

Kars’a kadar uzanacak

Toplam uzunluğu 442 km olan Ankara – Sivas hattının gelecekte Kars’a kadar uzatılması planlanıyor. Yapım aşamasında olan Sivas – Kars hattıda hayata geçirildiğinde bu hat Bakü-Tiflis-Kars Demiryoluna bağlanacak.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
Konya-Karaman arası 40 dakika olacak

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

Türkiye

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek Türk turizm sektörü için kötü haber İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan geldi. Başbakan Johnson, İngiltere'den tatil için gidilebilecek ülkeleri gösteren...

İlginizi Çekebilir

Belgrad

Belgrad – Saraybosna arasına yeni otoyol geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Türkiye’nin Balkanlar’ın istikrarı ve refahında yapıcı rol oynadığını belirterek, bu yıl ilk defa gerçekleştirilen...