Ana Sayfa Gündem Ankara - Sivas hızlı tren hattının açılışına az bir zaman kaldı

Ankara – Sivas hızlı tren hattının açılışına az bir zaman kaldı

Ankara – Sivas hızlı tren hattının açılışına az bir zaman kaldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde Ankara-Sivas YHT hattında devam eden çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Pandemi sürecinde tüm dünyada ulaşımın sıkıntılı bir süreç geçirdiğini aktaran Karaismailoğlu, “Geçen yıl bu vakitlerdeydi pandemi sürecinin başlaması. İlk üç ayda zorunlu kısıtlamalar ve diğer sorunlar nedeniyle tüm dünya da olduğu gibi bizde ulaşım hatlarımızda büyük sıkıntılar yaşadık. Çalışmalarımızı tüm zorluklara rağmen gerekli tedbirleri alarak devam ettirdik. Ankara-Sivas YHT hattında da çalışmaların sonuna geldik. Haziran ayı itibariyle Ankara-Sivas YHT hattını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” İfadelerini kullandı.

-“YHT yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor”

Yapım çalışmalarında sona yaklaşılan Ankara-sivas YHT hattı projesi ile Kırıkkale, Yozgat, Kayseri ve Sivas’ı hızlı tren konforu ile tanıştıracaklarını belirten Karaismailoğlu, “Ankara-Eskişehir hattının ardından hizmete alınan Ankara-Konya ve Ankara-İstanbul YHT hatları da yüksek hızlı tren hizmetini halkımız için vazgeçilmez bir ulaşım hizmet haline getirmiştir. Yüksek Hızlı Tren hatlarında vatandaşlarımızın talebi çok fazla. Şu anda Ankara-İzmir ve Ankara- Sivas, güneyde Mersin -Antep arasında ve Konya-Karaman arasında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. “diye konuştu.

İlginizi Çekebilir
Paris - Ankara uçuşları iptal edildi

 “Konya-Karaman YHT hattı en kısa sürede tamamlanacak”

2020 yılının ulaştırma ve haberleşme yatırımları açısından çok aktif geçtiğini vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “ 2020 yılında dünya çapında çok önemli projeleri hayata geçirdik. Pandemi süreci olmasına rağmen yatırımlarımız artarak devam etti. 2021 yılında da kaldığımız yerden devam ederek önemli projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. 2021 yılının hemen başında Turksat 5A uydumuzu uzaya gönderdik. Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun tamamlanmasıyla Londra’dan Pekin’e kesintisiz bir ulaşım hattı sağlamıştık. Avrupa’ya, Çin’e, Rusya’ya ulaşım koridorlarımız tıkır tıkır işliyor. Konya-Karaman YHT hattında da çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İnşallah Konya-Karaman Hattını da en kısa zamanda bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. “ dedi.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Türk Hava Yolları uçağında kavga çıktı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

delta

İsrail’de Delta varyantı nedeniyle vakalar artıyor

İsrail'de Delta varyantı nedeniyle vakalar artıyor İsrail'de ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantı nedeniyle okullarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artmaya devam ettiği bildirildi. İsrail Kamu...

İlginizi Çekebilir

Sinop Havalimanı

Sinop Havalimanı artık daha güvenli

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, olumsuz hava koşullarında uçakların emniyetli inişi konusunda pilotlara yardımcı olacak Aletli İniş Sistemi’nin (ILS) Sinop...