Almanya

Almanya’dan getirilen gurbetçinin cenazesini yıkamadılar!

Almanya’nın Esslingen kentinde yaşayan 50 yaşındaki Taşkın Koç,  geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayatını kaybetti. Burada otopsi yapılmasına gerek olmadığı savcılık tarafından söylenerek, cenazenin Türkiye’ye götürülmesine müsaade edildi.

Advertisement

‘Cenaze Yozgat’ın biz yıkayamayız’

Aile, Koç’un cenazesini memleketleri Yozgat’a götürmek istedi ise de uçakla Kayseri’ye geldikten sonra burada otopsi yapıldı. Otopsi işlemlerinin ardından cenazenin tekrar yıkanması gerektiği söylendi. Kayseri Devlet Hastanesi’nde gassal olmadığı için sabah saatlerinde yeniden yıkanmak üzere Kayseri Mezarlıklar Müdürlüğüne giden aileye inanılması güç bir cevap verdiler.

Müdürlük, yakınlarının cenazesinin yıkanmasını isteyen aileye ‘’Bu cenaze uçakta basınca maruz kaldığı için tabutu açamayız. Ayrıca Yozgat’ın cenazesini biz burada yıkamayız’’ denildi. Tabutun otopsi işlemleri için zaten açıldığını söyleyen aileye bu kez, ‘beş günü geçen cenazeleri yıkamıyoruz’ cevabı verildi. Olumsuz yanıt alan aile, cenazeyi evde yıkamak üzere köylerinin yolunu tuttu ve cenazelerini burada yıkadılar.

(BK)

Kaynak: kayseriolay.com

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin