Almanya’daki Türkler, Moritanyalı çocukların yüzünü güldürdü

26
Türkler

Almanya’daki Türkler, Moritanyalı çocukların yüzünü güldürdü

Almanya’da yaşayan gurbetçi Türkler, Moritanya’da zor şartlarda hayatlarını sürdüren çocukları bayramlık kıyafet ve bayram şekerleriyle sevindirdi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre; yıllar önce geçimlerini sağlamak üzere anavatanları Türkiye’yi bırakarak Almanya’ya giden ve buraya yerleşen Türk ailelerin üye olduğu çeşitli yardım dernekleri tarafından toplanan ramazan bağışları, Afrika ülkesi Moritanya’ya ulaştırıldı.

Türkler

Çocuklara kıyafet ve bayram şekerleri dağıttılar

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğiyle Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Almanya Temsilciliği ve bölgeye gelen gurbetçi Türkler yanlarında getirdikleri kıyafetleri ve bayram şekerlerini Brakna bölgesindeki çocuklara dağıttı.

İlginizi Çekebilir
Yurt dışından telefon getireceklere kötü haber

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Almanya Temsilciliği Essen Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin, “16 arkadaşımızla buraya geldik. Almanya’daki Türk bağışçılarımızın katkılarıyla topladığımız yardımları ellerimizle çocuklara dağıttık. Onlarla gönül bağı kuruyoruz. Ramazan öncesi bu çocuklara bayram sevinci tattırdık. ” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin