Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Almanya'daki bu eyalete giriş yasağı

Almanya’daki bu eyalete giriş yasağı

Almanya’daki bu eyalete giriş yasağı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Almanya’nın Mecklenburg – Vorpommern Eyaleti’nde uygulanan giriş yasağı mahkeme kararıyla engellendi.

Sabah Avrupa’dan Mustafa Akbaba’nın haberine göre; yeni tip Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında, birinci ikamet adresi Mecklenburg -Vorpommern Eyaleti olmayan kişilere giriş yasağı getiren uygulama mahkeme tarafından engellendi. Yüksek İdare Mahkemesi böyle bir yasağın olamayacağı kararına vardı.

Yazlık evlerinden çıkarılıp, ikamet ettikleri eve gönderildiler

Geçtiğimiz günlerde bir başka eyalette yaşayan bir aile, Mecklenburg -Vorpommern Eyaleti’ndeki yazlığına gitmişti. Yapılan kontrollerde bu eyalette bir yazlığı olan aile, evlerinden çıkarılarak asıl ikamet ettikleri eve gönderildi. Aile, bu karara itiraz ederek mahkemeye başvurdu. Yüksek İdare Mahkemesi, yaptığı değerlendirmenin sonunda, bu yasağın olamayacağına hükmetti.

İlginizi Çekebilir
Park cezası aldıysanız sakın ödemeyin

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Avusturya: Yüzünü kapatan Müslüman'lar uyarılıyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

Grip

Bu grip öldürüyor: Korunmak için bunları yapın!

Son haftalarda gribe yakalananların sayısında hızlı bir artış var. Almanya'da influenza virüsünün neden olduğu gribe yakalanan 102 kişi hayatını kaybetti. Doktorlar özellikle bağışıklık sistemi...