Türk dönerci

Almanya’da Türk dönerci çocukları ezdi: 1 ölü, 2 yaralı!

Almanya’nın Eschwege kentinde gerçekleşen korkunç olayda başta trafik kazası olduğu sanılan olayın perde arkası sinir krizi çıktı. 30 yaşındaki bir Türk dönerci, küçük çocukların olduğu bir grubun üzerine aracını sürerek bir çocuğun ölümüne sebep olurken iki çocuğun ise yaralanmasına neden oldu. Sinir krizi geçirerek dehşet saçan dönercinin psikolojik sorunlarının olduğu ortaya çıktı.

Kasten yaptığı ortaya çıktı

Almanya’nın Eschwege kentine bağlı Witzenhausen’de gerçekleşen olayda, aracıyla ilerlerken ilkokul çocuklarından oluşan bir grubun içine hızla giren Türk dönerci, 8 yaşındaki Imke adlı bir öğrencinin ölümüne sebep olurken 7 ve 8 yaşındaki iki çocuğu da yaraladı.

Abisinin döner büfesinde çalıştığı tespit edilen zanlının karıştığı bu olayın kaza olduğu düşünülse de polis ve savcının yaptığı araştırmalar neticesinde olayın kaza değil kasten yapıldığı ortaya çıktı.

Daha öncede suça karışmış

Yetkililerin yapmış oldukları açıklamada uzman görüşleri ve tanık ifadeleri eşliğinde değerlendirilen olayın aslında bir trafik kazası olmadığı ortaya çıktı. Adamın, çocukların üzerine arabasını kasten sürdüğü belirtildi.

Türk dönercinin daha önce de çeşitli suçlara karıştığı ve bu sebeple ehliyetine el konduğu açıklanırken savcılık, kasten adam öldürme, tehlikeli şekilde yaralama ve tehlikeli saldırı suçlarından soruşturma başlattı.

Olayı psikolojik nedenlerden dolayı gerçekleştirmiş olabileceği düşüncesi üzerinde duruluyor.

Kaynak:TGRThaber

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin