Almanya

Almanya’da tornavidalı Türk öğrenci diğer öğrencilere saldırdı!

Eğitim için yurtdışını tercih eden Türk öğrenci sayısında son yıllarda artış görülüyor. En çok rağbet gören ülke ise hiç şüphesiz Almanya oluyor.

Advertisement

Almanya’da eğitim almak üzere Kaiserslautern Teknik Üniversitesine giden ve Almanca hazırlık bölümünde eğitim alan bir Türk öğrenci, bir başka Türk öğrenciye tornavida ile saldırdı. Kampüs içinde metrelerce kovaladığı öğrenciye herhangi eylemde bulunma fırsatı yakalayamayan öğrenci, amacına ulaşamadı.

Daha önce arkadaş oldukları ortaya çıktı

Sözcü’de yer alan habere göre aynı sınıfta okuyan ve bilgi işlem bölümünde eğitim alan öğrenciler, okuldan kabul aldılar ancak dil sorununu çözmek için Almanca hazırlık eğitimi görüyorlardı. Daha önce arkadaş oldukları ortaya çıkan öğrencilerden saldırgan olanı, tornavida ile kovaladığı arkadaşından ders notu istemişti.

Türkiye’den Almanya’ya yeni gittiği ortaya çıkan tornavidalı saldırgan öğrencini psikolojik sorunları olduğu belirlendi. Pek çok Türk öğrenci, saldırgandan şikâyetçi oldu. Saldırıya uğrayan Türk genci de Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yaşayan ailesinin yanına gitti. Haberin devamı için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin