Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Almanya'da tamamen evinde gibi hisseden Türklerin oranı arttı

Almanya’da tamamen evinde gibi hisseden Türklerin oranı arttı

Almanya’da tamamen evinde gibi hisseden Türklerin oranı arttı

Türklerin son 20 yılda Almanya’ya daha fazla uyum sağladığı ortaya çıktı. Ülkede yapılan ankete göre kendisini evinde hisseden Türklerin sayısı arttı.

DW Türkçe, merkezi Almanya’nın Essen kentinde bulunan Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi  Vakfı’nın araştırma sonuçlarını yayınladı. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yaşayan yaklaşık 950 bin Türkiye kökenli insanın entegrasyonunda son 20 yılda olumlu yönde gelişmeler kaydedildiğini ortaya çıkaran ankete katılanların yüzde 63’ü kendilerini Almanya’da tamamen evlerinde hissettiklerini belirtti, yüzde 27’si ise kendilerini kısmen evlerinde hissettiklerini ifade etti.

İlginizi Çekebilir
Okul ve çocuk yuvalarında korona paniği

Türkler son 20 yılda Almanya’ya daha fazla uyum sağladı

2001 yılında yapılan ankette yüzde 56 kendilerini “tamamen evlerinde”, yüzde 22’si ise “kısmen evlerinde” hissettiği yanıtını vermişti. Ayrıca Türklerle Almanlar arasındaki komşuluk ilişkilerinde de gelişme kaydedildi. Ankete katılanlar özellikle Alman komşularla temaslarının arttığını belirttiler. Almanlarla arkadaşlık ilişkisi olan Türklerin oranının 1999’da yüzde 69 olarak belirlendiği, 2019’da ise bu oranın yüzde 79 olarak tespit edildiğine dikkat çekildi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

İlginizi Çekebilir
Okul ve çocuk yuvalarında korona paniği

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

turizm

Berlin’deki Uluslararası Turizm Fuarı iptal edildi

Corona virüsü Almanya’da yayılmaya devam ediyor. Virüse yakalananların sayısı kısa sürede ikiye katlandı. Artık ciddi bir tehlike haline gelen salgın nedeniyle alınan tedbirlerin boyutu...