Almanya’da geçici ikamet süresi dolanlar ne yapacak?

Almanya’da geçici ikamet süresi dolanlar ne yapacak?

Almanya’da kalıcı olarak yaşayan Türk vatandaşlarının dışında geçici olarak hayatlarını devam ettiren binlerce gurbetçi bulunuyor. Ve bu vatandaşlara belli süreliğine vize/ikamet veriliyor. Koronavirüs nedeniyle yurtdışında geçici olarak kalan vatandaşlar için Almanya’nın Türk temsilcilikleri ortak duyuruda bulundular.

Almanya’daki bütün dış temsilcilikler bu duyuruyu yaptı

Duyuru şu şekilde:  “Almanya’da ziyaret, turizm ve öğrenim amaçlı geçici olarak bulunan ancak Koronavirüsü salgını nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamalarından dolayı ülkemize dönememiş olan vatandaşlarımızın vizelerinin veya oturma izinlerinin uzatılması için bulundukları yerlerdeki Yabancılar Dairelerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi ekli duyuruda yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir
AB: “Türkiye’deki mültecileri destekliyoruz”
İlginizi Çekebilir
Aşılanmayanlara karşı sert önlemler geliyor

Yabancılar Dairelerinin mevcut durumun da etkisiyle kapasitelerinin oldukça kısıtlı ya da vatandaş ve ziyaretçi kabulünün tamamen kaldırılmış olması sebebiyle, vatandaşlarımızın şahsen başvuruda bulunmadan önce ilgili Yabancılar Dairesine internet üzerinden müracaat etmeleri önemle tavsiye olunur.”

Ekli duyuru için tıklayın: http://frankfurt.bk.mfa.gov.tr/Mission/ShowAnnouncement/370794 burada en alt kısımda bulunuyor.

dosya

Dosya

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

Yunus Çalık

Belçika’da dövülerek öldürüldüğü iddia edilen gurbetçi toprağa verildi

Belçika'da dövülerek öldürüldüğü iddia edilen gurbetçi toprağa verildi Belçika'nın Aalst kentinde çıkan kavgada darbedilerek öldürüldüğü öne sürülen 36 yaşındaki Yunus Çalık, Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı. Yunus...

Çok Okunanlar

Kovid-19

Almanya’da Kovid-19 tedbirleri daha da sertleşiyor

Almanya’da Kovid-19 tedbirleri daha da sertleşiyor Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artması ve bazı bölgelerde hastanelerin kapasite sınırına gelmesinden dolayı Kovid-19 tedbirlerinin yeniden sertleştirilmesi...

Önerilen