Ana Sayfa Aktuel Haberler Ağır hasta ve yeni vaka sayısı yeniden arttı

Ağır hasta ve yeni vaka sayısı yeniden arttı

Ağır hasta ve yeni vaka sayısı yeniden arttı

Sokağa çıkma kısıtlamasının bu kez uygulanmadığı Kurban Bayramı’na uyanan Türkiye’de ağır hasta ve yeni vaka sayısında yeniden artış görülüyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı rakamlara göre; 30 Temmuz’da 43 bin 236 test uygulandı, 967 kişi de Koronavirüse rastlandı. 15 vatandaşın yaşamını yitirdiği son 24 saatte 982 hasta iyileşti. Salgın başından bu yana 4 milyon 754 bin 331 test uygulanan Türkiye’de toplam vaka sayısı 229 bin 891’e çıktı. Can kaybı 5 bin 674’e ulaştı. Hastalardaki zatürre oranı yüzde 9,3’e ağır hasta sayısı 561’e yükseldi. İyileşenlerin sayısı ise 213 bin 539 oldu.

İlginizi Çekebilir
Hollanda'da yeni kurallar 1 Temmuz'dan itibaren geçerli

Bir süre 900’e doğru inen yeni hasta sayısı giderek artıyor

Bakan Koca, günlük verilerle ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Dün 542 olan ağır hasta sayımız 561’e yükseldi. Son 24 saat içinde yapılan 43.000’i aşkın testte 967 kişide daha hastalığa rastlandı. Bir süre 900’e doğru inen yeni hastamız giderek artıyor. İyileşen hasta sayımızla yeni hasta sayımız birbirine yakın.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Can kaybı 30 gün sonra ilk kez 15 olarak gerçekleşti

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Anadolu

Anadolu’yu trenle keşfedin, yolda olmanın tadına varın

Anadolu doğası, kültürü ve tarihi geçmişle Dünya’nın en zengin coğrafyalarından birisi konumunda. Sizde bu birikimi sindire sindire yaşamak isterseniz, tren yolculuğu tam size göre...  Türkiye’de...