600 TL’ye “Negatif garantili PCR testi”

162
PCR

Tatil

600 TL’ye “Negatif garantili PCR testi”

Koronavirüsle birlikte dolandırıcılık yöntemleri de arttı. Aşı dolandırıcılığından sonra bir de yurt dışına çıkışlarda zorunlu hale getirilen PCR testi ile ilgili insanlar kandırılmaya başlandı. VIP, hızlı test adı altında evlere ve işyerlerine kadar gelen özel firmalar, yolculuğa çıkacak kişilere negatif garantili testler yapmaya başladı.

20 dakikada testin sonucu çıkıyor

Sabah gazetesinde yer alan habere göre fiyatları 600 TL’yi bulan bu hızlı testlerde 20 dakikada sonuç alınıyor. Eğer kişi pozitif ise Sağlık Bakanlığı’nın sistemine ya girilmiyor ya da anlaşmaya göre sonuç sisteme negatif olarak işleniyor. Kişi de aynı gün uçağına binerek, karantinadan kurtuluyor.

İlginizi Çekebilir
Sivas ve İzmir YHT hatları ne zaman açılacak?

Uçuş saatinden 24 saat önce yapılması zorunlu olan PCR testi pozitif çıkan birinin biletleri iptal oluyor. Çoğu havayolu şirketi düşük ücretlerle değişim sağlasa da özellikle turistler için 10 gün Türkiye’de kalmak büyük bir maliyet anlamına geliyor.

Garantili PCR testlerini tercih ediyor

İddiaya göre, yurtdışında önemli toplantıları olan işadamları da garantili PCR testlerini tercih ediyor. Özellikle Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu ülkelerinden gelen yabancılar ilk testlerinde pozitif çıkarsa soluğu başka sağlık merkezlerinde alıyor. WhatsApp dayanışma grupları kuran yabancılar, negatif sonuç alabilecekleri adresleri de bu kanallar üzerinden buluyor. Test sınırlaması bulunmadığından bir gün kişi bakanlık sistemine pozitif kaydedilip, ertesi gün negatife geçebiliyor.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/01/08/son-dakika-haberler-dolandiriciligin-boylesi-bu-korona-testinde-garanti-negatif-cikiyor?paging=6

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin