hesap
Advertisement

27 bin liralık hesap: İsteyen mi yoksa ödeyen mi haklı?

Pandemiye verilen aranın ardından Türkiye, en önemli turizm losyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Sahili, güneşi, hizmet kalitesi, otelleriyle öne çıkan Türkiye’deki tatil yörelerinde Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla plajlarda ve eğlence mekanlarında büyük kalabalıklar oluştu.

Ancak Türkiye’de son dönemlerde özellikle ünlü tatil yörelerinde turistlerin karşılaştığı yüksek ücretli hesaplar gündem olmaya başladı. Bu yıl da Bodrum’daki fahiş fiyatlar herkese küçük dilini yutturuyor. Ödenen hesapları görenler gözlerine inanamıyor.

Yaklaşık 27 bin liralık adisyon

Türkiye’de ünlüler tarafından da sıklıkla ziyaret edilen ve daha önce de hesaplarıyla gündem olan Maça Kızı Oteline ait restoranda yine fahiş hesap şoku yaşandı. Bir tatilcinin sosyal medyadan paylaştığı adisyon fotoğrafında yaklaşık 27 bin liralık (1.542 Euro) hesap ödediği görülüyor.

13 su 1.164 TL, sigara 100 TL

Adisyona göre toplamda 13 su ücreti tam tamına 1.164 TL … Herhangi bir büfeden yaklaşık 30 TL’ya alınabilen bir paket sigara, Bodrum’da 100 TL’ye satılmış. 1 Türk kahvesine ödenen ücret ise 62 TL.

3.100 TL Hizmet Ücreti

Adisyonda, Meyve Stick’leri için 750 TL, Pizza için 425 TL ve Burger için 395 TL ödendiği ve 3 bin 100 liralık da hizmet ücreti alındığı görülüyor.

27 bin liralık hesap, sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bazıları bu durumun her yaz yaşanmasına karşın bile bile aynı otele gitmenin hata olduğunu söylerken, bazıları ise yüksek hesaptan dolayı tepki gösterdi ve bir düzenleme yapılmasının şart olduğunu dile getirdi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir de konuya sessiz kalmadı. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda (https://twitter.com/cuneytozdemir/status/1547984524746731525?s=24&t=OsV-cl0la5BWZ6PZuP2NLA) şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin en pahalı restaurantına gidip bütün pahalı içkileri söyleyip adisyon paylaşıp fiyatlardan yakınmak…

Yahu kardeşim

1) Gitmeseydiniz

2) O kadar içmeseydiniz

3) Dünyanın her yerinde bu işler böyledir

Fiyatlar yüksek ama sen de görgüsüzün önde gidenisin adisyonu bu!!

Sosyal medyada adisyonla ilgili yapılan bazı yorumlar şöyle:

– “Bunları ödeyenlere hiç üzülmüyorum, bile bile lades olmuşlar. İyi olmuş”

– “Ben miktarı değil hesabı kimin ödediğini merak ettim”

– “Kimse gitmezse fiyatları bu kadar yükseltemezler”

Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz? Türkiye’de fiyatlar pahalı mı? Avrupa’ya kıyasla fiyatları nasıl buluyorsunuz?

Güner Kızıl

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin