Ana SayfaAktuel Haberler17 yaşındaki genç aşı olmasına izin vermeyen anne babasına dava açacak

17 yaşındaki genç aşı olmasına izin vermeyen anne babasına dava açacak

17 yaşındaki genç aşı olmasına izin vermeyen anne babasına dava açacak

Avrupa’da koronavirüs aşılaması tüm hızıyla devam ederken, geçtiğimiz haftalarda 12 yaş üstü herkes için aşılama kampanyası genişletilen İtalya’dan sıradışı bir haber geldi. İtalya’nın Floransa kentinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç, koronavirüs aşısı olmasına izin vermeyen ailesine dava açmak için başvuruda bulundu.

Aşı karşıtı aileye kendi çocukları tarafından açılacak dava hakkında açıklama yapan Toskana Aile Avukatları Derneği, Floransa kentinden bir gencin, koronavirüse karşı aşılanmasını yasaklayan ebeveynlerine karşı dava açmak için avukata başvurduğunu duyurdu.

İlginizi Çekebilir
Alman genç, arkadaşının babaannesinden etkilenip Müslümanlığı seçti

Anne ve baba ikna edilmeye çalışılacak

Başvurusunda aşıları güvensiz buldukları için ailesinin kendisine aşı olması için yazılı izin vermeyi reddettiğini belirten gencin başvurusu henüz mahkemeye ulaşmadı. Dernek Sözcüsü Gianni Baldini, anne baba ile görüşüp fikirlerini değiştirmeye çalışacağını, aksi taktirde olayın çocuk mahkemesine intikal ettirileceğini belirtti.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
İspanya'da salgın tedbirleri kaldırıldı, halk sokaklara aktı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

sınır

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere diğer gümrük kapılarından geçişleri sürüyor. Birçok...

İlginizi Çekebilir

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’na daha kısa sürede ulaşım

İstanbul’in ikinci Havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım seçenekleri her geçen gün artıyor. Konumu itibariyle Anadolu Yakasında olması özellikle İstanbul’un diğer yakasındakilere ulaşım zor...