poşet

“150 Euro’ya dolan bir poşet Fransa ve Almanya’da 750-800 Euro’ya doluyor”

Habertürk’te Kübra Par’ın sunduğu Açık ve Net programının konuğu Ak Parti Grup başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu oldu.

Advertisement

Akbaşoğlu, Türkiye’deki hayat pahalılığından bahsederken Fransa ve Almanya gibi Avrupa ülkelerini örnek göstererek karşılaştırdı. Programın sunucusu Kübra Par’ın; hesaplama hatası yaptığı konusundaki uyarısına rağmen AKP’li Akbaşoğlu kabul etmeyerek sözlerini sürdürdü.

“Bir poşet 750-800 Euro’ya doluyor”

“Türkiye’de yaşadığımız Avrupa ile Amerika ile kıyas etmek gerektiğini sonuç itibarıayla Türkiye’yi etkileyen Türk insanını etkileyen kriz olmadığını… Dolayısıyla bugün 150 Euro’ya dolan bir poşet Fransa’da, Almanya’da 750-800 Euro’ya doluyor. Dolayısıyla yüzde 6-7 oranında, yani yüzde 1’ler dolayındayken altı yedi kat artış oldu.”

Kübra par uyardı

Kübra Par, “Yüzde 6-7 artıyorsa o kadar fark olmaz, 150 Euro’dan 750 Euro’ya çıkmaz” sözleriyle araya girdi. Akbaşoğlu açılamasına devam etmesi üzerine Kübra Par, “Sonradan bu açıklamalar sosyal medyada çok kullanılıyor, o yüzden uyarmak istedim” ifadelerini kullandı.

Par, “Dediğinizin olması için enflasyonun yüzde 7 değil, yüzde 200-300 falan olması gerekir” dedi. Akbaşoğlu ise, “Yüzde 5’le, 6 ile çarptığınızda zaten o rakamı alırsınız” dedi.

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin