Ana Sayfa Aktuel Haberler 111 yaşındaki Avustralyalı uzun yaşamasının sırrını açıkladı

111 yaşındaki Avustralyalı uzun yaşamasının sırrını açıkladı

111 yaşındaki Avustralyalı uzun yaşamasının sırrını açıkladı

Avustralya’nın en yaşlı adamı 111 yaşındaki Dexter Kruger, “tavuk beyni yediği için uzun yaşadığını” iddia etti. Kruger’in 74 yaşındaki oğlu Greg de babasının uzun ömürlü olmasında şehirden uzakta yaşamasının etkili olduğunu söyledi.

Otobiyografi yazıyor, hafızası çok iyi 

Emekli çiftçi Kruger ise düzenli “tavuk beyni” tüketmesi sayesinde uzun bir yaşam sürdüğünü belirtti. Kruger’in kaldığı bakımevinin müdürü Melanie Calvert da Kruger’in bugünlerde otobiyografisini yazdığını ve hafızasının hala çok iyi durumda olduğunu ifade etti.

Calvert, Kruger’i bakımevindeki emsalleriyle kıyaslayarak “111 yaşındaki birine göre inanılmaz bir hafızası var.” dedi. Avustralya’nın en yaşlı kişisi Christina Cook, 114 yaşındayken 2002’de hayatını kaybetmişti.

İlginizi Çekebilir
Antalya Belediye Başkanı Koronavirüs yakalandı

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Bu ankete katılın kullandığınız karayolunun eksiklerini bildirin

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

Frankfurt’ta ziyaretçi terası açıldı

Almanya'nın en büyük havaalanı Frankfurt Airport'ta inen ve kalkan uçakları artık daha rahat görebileceksiniz. Aylardır süren onarım çalışmalarının ardından Frankfurt Havaalanı'ndaki ziyaretçi terası tekrar hizmet...