Yurtdışından getirilen sigaralara 6600 Euro ceza

20865
ceza

Tatil

Yurtdışından getirilen sigaralara 6600 Euro ceza

Yurtdışından sigara satın alanlar yaşadıkları ülkelere seyahat ederken gümrük kurallarına takılıyorlar. Bazı yolcular gümrük kurallarından habersiz olduğu için yüksek para cezaları ödüyor. Bu işin ticaretini yapmak için Bulgaristan veya Sırbistan gibi ülkelerden yüksek sayıda kaçak sigara getirenler de gümrük kontrollerinde yakalanıyor. Almanya’da Ulm kenti gümrük ekipleri Bulgaristan’dan gelen bir kamyoneti durdurdular.

Röntgen taraması ortaya çıkardı

Sürücü araçta sadece tekstil ürünleriyle dolu kartonlar olduğunu beyan etti. Ancak röntgen cihazı ile yapılan aramada kartonların arasına içi farklılık gösteren kartonlar tespit edildi. Bunun üzerine kartonlar indirildi ve şüpheli bulunanları açıldı. İçinden gizlenmiş 37.800 sigara çıktı.

İlginizi Çekebilir
Çeşme – Atina feribot seferleri başlıyor

Sigaralara el konuldu

Bu şekilde ele geçen toplam 189 karton sigaraya el konuldu. 48 yaşındaki şoför hakkında yasal işlem başlatılırken ödemesi gereken vergi cezasının en az 6600 Euro olduğu açıklandı.

Yetkililer, ülkeye fazla miktarda sokulmaya çalışılan tütün ürünleri nedeniyle yüksek para cezalarının ödenmesi gerektiğine dikkat çekerek, gümrük kurallarının önceden incelenmesini tavsiye ettiler.

euro

ceza
Fotoğraflar: Zoll Ulm
Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin