Yurt dışından getirilen cep telefonların kayıt süresi uzatıldı

7569
cep

Tatil

Yurt dışından getirilen cep telefonların kayıt süresi uzatıldı

Yurtdışından Türkiye’ye getirilen cep telefonları kayıt yaptırmadan 120 gün kullanılabiliyordu. Cihaz 120 gün içinde kayıt edilmemesi durumunda iletişime kapanıyordu. Koronavirüs nedeniyle Mayıs ayında geçici olarak 30 gün süre eklenip 150 gün olmuştu.

120 günden 365 güne çıkarıldı

Yapılan son değişiklikle Türkiye’ye yurtdışından yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt altına alınmaları için başvuru süresi, koronavirüs salgını dolayısıyla 120 günden 365 güne çıkarıldı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından hazırlanan Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Belirtilen 120 günlük kullanım süresi içinde kayıt altına alınmayan telefonlar koronavirüs salgını nedeniyle yurtdışından yolcular tarafından getirilen cihazlar yurda giriş tarihinden geçerli olmak üzere 365 gün içinde kayıt yaptırma ve yeniden kullanıma açtırma olanağı sağlandı.

İlginizi Çekebilir
İzmir Kordon’a nostaljik tramvay geliyor

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

2 YORUMLAR

  1. 365 kullanıp ve sonra yurtdışına çıktığımızda ve tekrar yurda dönüş yaptığımızda tekrar 365 gün olarak yenilenebilirmi kullanma süresi ?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin