Kazankaya Kanyon Festivali
Advertisement

Yozgat’ın şirin ilçesi Aydıncık’ta bu yıl 19. Su düzenlenen Uluslararası Kültür, Turizm ve Kazankaya Kanyon Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Yozgat Belediyesi Mehter Takımının konseri ile başlayan festivale değişik illerden gelen şairler ve müzik gurupları ayrı bir renk kattı.

Festivale katılan Vali Kemal Yurtnaç, “Aydıncık gerçekten huzurlu, küçük olmasına karşın potansiyeli olan bir ilçedir. Biz il olarak yurt içinde ve yurt dışında kültür turizm fuarlarına katılıyoruz ve ilimizin tüm değerlerini fuarlarda ortaya koyuyoruz. Bu manada Ametisit taşı sanat atölyesi ve Kazankaya Kanyonu ile Yozgat’ı hep birlikte tanıtıyoruz.

Termal kongre ve spor turizminin yeni adresi Yozgat sloganı ile yola çıktık. Sorgun’da ki termal otelimizin müşterisi fuarlara katıldıktan sonra yüzde otuz-kırk arttı. Sarıkaya’daki tarihi Roma Hamamını UNESCO Kültürel Mirası Geçici Listesine aldırdık. Bunlar hem ülkemizin hem de ilimizin tanıtımı için önemli değerlerdir.

Aydıncık ilçemizin de değerlerini gün yüzüne çıkarıp değerlendirmemiz lazım. Ametisit taşı ile sanat atölyesi ile Kazankaya Kanyonu ile Aydıncık’ı tanıtmalıyız. Bunları bir fırsata çevirmeliyiz. Bunu da hep birlikte yapacağız” diye konuştu.

(B.A)

Kaynak: www.yozgat.gov.tr

Kazankaya Kanyon Festivali

Kazankaya Kanyon Festivali
Fotoğraflar: www.yozgat.gov.tr
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin