su
Foto:Turizmavrupa.net

Yolcular havalimanındaki su fiyatlarına şaşırıyor

Son dönemde gıda ürünlerine gelen zamlar tüketicileri zor durumda bırakıyor. Her ülkede durum aynı. Alışverişe gidenler bir önceki günlerin fiyatlarını arar oldu. Benzer bir manzara havalimanlarında da yaşanıyor. Zaten pahalı olan fiyatların daha da arttığını gören yolcular hem şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar, hem de duruma tepki gösteriyorlar. Örneğin Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki fiyatlar şöyle: Bir pet şişe su 15 TL, cam şişe 17 TL ve maden suyu 23 TL. Yolcular, geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında fiyatlarda önemli bir artış olduğunu söylüyorlar.

Advertisement
su
Fot:turizmavrupa.net

Geçen sene 11 TL’den satılıyordu

Mandra Filozofu filmiyle tanınan sanatçı Müfit Can Saçıntı geçen sene havalimanındaki su fiyatlarına tepki gösteren bir sosyal medya paylaşımı yapmış ve bu paylaşım günlerce konuşulmuştu. Saçıntı, o dönem 11 TL olan pet şişe suyu eleştirmişti. Şimdi aynı şişenin fiyatı 15 TL.

Neden pahalı?

Saçıntı sosyal medya hesabından şu paylaşımı yapmıştı: “İstanbul Yeni Havalanında küçük su 11 TL… Küçük su, evet, 11 TL! Yıllar yılı havaalanlarında her şey çok pahalıdır. “Niye çok pahalı?” Diye sorarız. “Havaalanında kiralar çok pahalı” derler. Soruyu düzeltelim artık; “Havaalanlarında kiralar niye çok pahalı?”.

(A)

Foto: Turizmavrupa

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin