Sılayolu

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız yakında yine karayolundan Türkiye’ye doğru yola koyulacaklar. Binlerce kilometrelik bu yolculukta ön hazırlık çok önemli. Ne yazık ki bazı sürücüler ihmalkar davranıp “Nasıl olsa birşey olmaz” düşüncesiyle  bu hazırlığa pek önem vermiyorlar. Bunun neticesinde ise yollarda bir çok sorunla karşılaşıyorlar: Araçları bozuluyor. Araç tamiri, yedek parça bulunması gibi işlemler nedeniyle bazen günlerce perişan oluyorlar.

Bunu engellemek için her sürücünün mutlaka yola çıkmadan önce aracının bakımını yaptırması gerekiyor. Sadece bakımı yapılmış bir araçla yola çıkmanın büyük önemi var. Bunun başlıca sebebi araçtakilerin can güvenliği. Bakımsız bir aracın neden olduğu bir kazada (Örneğin fren tutmaması, lastik patlaması) çok üzücü sonuçlar ortaya çıkabiliyor, aileler yok oluyor. Geçtiğimiz yıllarda bu tür üzücü trafik kazaları çok sık yaşandı.
Bir çok aile, sırf aracı bozuldu veya yedek parça bulunamadı diye günlerce Sırbistan / Bulgaristan gibi ülkelerde beklemek zorunda kaldı. Konaklama masrafları, yeme içme masrafları ve gereksiz zaman kaybı tatil daha başlamadan zindana çevirdi.

Eğer sizin de tatiliniz bu şekilde başlasın veya bitsin istemiyorsanız sadece bir bir kaç saatinizi ayırıp güvendiğiniz bir tamirhaneye giderek aracınızı yolculuk için hazır hale getirin.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin