cep telefonu

Uzun süre cep telefonu kullananlar dikkat!

Telefon bataryaları, telefonların fazla ve dinlenmeden kullanımı sonucu ciddi ısınmalar yaşadığından adeta patlamaya hazır bir bomba haline gelebilir. Her durumda ciddi tehlike arz eden telefon yanmalarının belki de en korkuncu uçuş esnasında olanlarıdır çünkü panik sebebi ile pek çok yolcu ciddi sorunlar yaşayabilir.

Advertisement

Telefon bir anda kıvılcımlanmaya başladı

Bunlardan biri ise geçtiğimiz günlerde Dibrugarh – Delhi uçuşu esnasında esnasında gerçekleşti. 14 Nisan Perşembe günü IndiGo havayolunun 6E 2037 sefer sayılı uçuşunda gerçekleşen olaya göre bir yolcunun akıllı telefonundan aniden kıvılcımlar çıkmaya başladı. Yerine dumana bırakan kıvılcımlara ilk müdahale kabin ekibinden geldi. Yangın söndürme tüpü ile müdahale edilen telefon sebebi ile uçuşta herhangi aksama meydana gelmedi ve uçak güvenli bir şekilde yere indi. Olayda telefon sahibi dâhil hiç kimse yara almadan kurtuldu.

IndiGo açıklama yaptı

Havayolu yaptığı açıklamada, mürettebatın bu gibi durumları yönetmek için eğitim aldığı ve uçuşta cihaz harici hiç kimseye zarar gelmediği detaylarına yer verdi.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin