bilet

“Uygun fiyata bilet bulamıyorum” diyenlere tavsiye

Tatil sezonu öncesi bir çok kişi uygun fiyata uçak bileti bulamamaktan şikayetçi. Yaz aylarında bilet fiyatlarının tırmanışa geçmesi artık alıştığımız bir durum. Kişi başına 400, 500, hatta 600 Euro’ya bile bilet satın almak zorunda kalanlar var. Fiyatlar ülkelere göre, hatta şehirlere göre de değişiyor. Konuyla ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz: https://turizmavrupa.net/turkiyeye-ucus-fiyatlari-en-uygun-bu-ulkeden-uculuyor/ Kalabalık aileler Türkiye’ye uçabilmek için 2000-3000 Euro ödemek zorunda kaldıklarını belirtiyorlar. Herkesin ortak şikayeti de şu: “Uygun fiyata bilet bulanlar bunu nasıl başarıyor?”

Advertisement

Günde bir kez bakmak yetmez

Uçak biletleri ile ilgili Turizmavrupa sayfamızda yayınladığımız haberlerin altına sizlerden çok sayıda yorum alıyoruz. Bir çoğu “Uygun fiyata bilet bulamıyorum” diye yorum yaparken, bazıları “Ben bulabiliyorum” diye cevap yazıyorlar. Peki bu kişiler bu biletleri nasıl buluyorlar? İşte piyasayı yakından takip eden bilet avcılarının tavsiyeleri:

– Bilet fiyatlarını çok sık incelemeniz gerekiyor. Bir çok kişi günde bir kere bakıyor. Bu yetmez, günde bir kaç defa bile gözden geçirmeniz gerekir. Bazen internette sabah gördüğünüz fiyat bir kaç saat sonra daha farklı olabiliyor. İndirimli biletler genellikle kısa süreliğine görülüyor. Elini çabuk tutan bunları hemen satın alıyor. Siz de bu kişilerden olmak istiyorsanız bu işe zaman ayırmalısınız.

– Bir çok kişi sadece kafasında belirlediği tarih ve saatlere bakıyor. Bazen tarihlerde oynama yapmak, bir kaç gün öncesine veya sonrasına bakmak fiyatlarda önemli değişikliğe neden olabilir. Yani seyahatte esnek olmalısınız ve farklı tarih ve uçuş saatlerine bakmalısınız.

– Bilgisayar veya cep telefonlarınız girdiğiniz sitelerdeki bilgileri kaydediyor. Siz ertesi gün aynı sayfaya girdiğinizde sistem sizi tanıyor ve size aynı bilgileri gösterebiliyor. Bunu engellemek için bilgisayar veya cep telefonunuzun internet kayıtlarını silin ve sayfaya yeniden girin. Farklı bir manzara ile karşılaşabilirsiniz.

– Havayolu şirketlerinin kampanyalarını iyi takip edin. Duyar duymaz hemen fiyatları inceleyin. Bazıları aradan saatler, hatta günler geçtikten sonra indirimli fiyat arıyor ancak bulamıyor. Bunun sebebi ise geç kalmış olmanız. Yani siz harekete geçene kadar sizden daha hızlı davranan birileri biletleri çoktan almış oluyor.

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin