Ana Sayfa Aktuel Haberler Ünlü Türk ressamın Fransa'daki şatosu soyuldu

Ünlü Türk ressamın Fransa’daki şatosu soyuldu

Ünlü Türk ressamın Fransa’daki şatosu soyuldu

Türk ressam İsmail Acar’ın Fransa’daki şatosu soyuldu. Şatoya koronavirüs salgını nedeniyle iki yıldır gidemeyen Acar, soygun haberini alınca özel izinle Fransa’ya uçtu.

Çağdaş resim sanatının dünyaca ünlü isimlerinden olan ressam İsmail Acar, 2011 yılında Fransa’nın Bordeaux şehrine 25-30 kilometre uzaklıkta ve üzüm bağlarının içinde ikiz şato satın almıştı. 200 dönümlük bir şarap bağı sahibi de olan Acar, toplamda 100 odası olan ikiz şatoları “İsmail Acar Sanat Okulu” yapmaya karar vermişti. Sanat okulu için gerekli izinleri alan Acar, koronavirüs salgını engeline takılınca okulun açılışını erteledi. Şatolara güvenlik sistemi kurduran ünlü ressam daha sonra Türkiye’ye döndü.

İlginizi Çekebilir
THY hangi ülkelere, ne zaman seferlere başlayacak?

Birkaç ayda 5 kez soyulmuş

2 yıldır Fransa’ya gidemeyen İsmail Acar, ikiz şatoların soyulduğu haberini aldı. Şato çalışanlarının izne çıktığı şato birkaç ay içinde 5 defa soyuldu. Haberi alınca özel izinle Türkiye’den Fransa’ya giden Acar’a ait, toplam değeri 400 bin euro olan 12 tablosunun da çalındığı ortaya çıktı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Havayolu

Havayolu Malatya – Frankfurt uçuşlarına başlayacak

Havayolu Malatya - Frankfurt uçuşlarına başlayacak SunExpress havayolu 2021 yazında Anadolu ve Avrupa arasındaki uçuş ağını genişletmeye devam ederken bu kapsamda 27 Haziran itibarıyla Malatya'dan...

İlginizi Çekebilir

telefon

“Telefonunuzu kullanabilir miyim?” dendiğinde dikkatli olun!

Hiç tanımadığınız kişilerce, sizden istenebilecek küçük bir yardım talebini düşünmeden kabul etmeyin. Başınıza büyük belalar açılabilir. Detaylar haberde…
İlginizi Çekebilir
ABD'li uzman koronavirüsün Çin'deki bir laboratuvardan çıktığını açıkladı
Birçok insan günlük hayatın içinde çeşitli olaylarla karşılaşır,...