Uçakta sunulan yiyeceklerden ücret istenecek

1199
havayolu

Tatil

Uçakta sunulan yiyeceklerden ücret istenecek

Havayolu şirketlerinin kemer sıkma faaliyetleri devam ediyor. Uçak içinde yolculara sunulan ücretsiz hizmetler aşama aşama tarih oluyor. Alman havayolu şirketi Lufthansa da buna dahil oldu ve ekonomi sınıfında yolcuya sunulan yiyecekleri ve içecekleri “ücretli” yapma kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre mart ayından itibaren sandviç veya benzeri ufak yiyeceklerden ücret istenecek. Bunlar şimdiye kadar yolcuya bedava dağıtılıyordu.

1 şişe su bedava

Verilen bilgiye göre yolcular sadece su içmek istediklerinde ücret ödemeyecekler. Her yolcunun ücretsiz bir şişe alma hakkı var. Lufthansa, şu ana kadar sadece şirkete ait Brussel Airlines ve Eurowings uçuşlarında yiyeceklerden ücret alıyordu. Ancak ilk bahar ile birlikte artık kendi uçaklarında da bu kural geçerli olacak.

İlginizi Çekebilir
Düğün konvoyu ile otoyol kapatana hapis cezası

Şirketten yapılan açıklamaya göre yiyeceklerin ücretli olmasındaki ana neden koronavirüs veya tasarruf önlemleri değil. Yolcuların şu ana kadar sunulan “Snack” tarzı ufak yiyecekleri beğenmedikleri ve bunun yerine daha kaliteli seçenekler istedikleri belirtiliyor. Bu nedenle ücret karşılığı basit bir sandviç yerine örneğin salata satılacak. Ayrıca yiyecekler daha kaliteli ve çevre dostu olacak.

Hizmet zaten kısıtlanmıştı

Havayolu salgın öncesi yolculara daha çok sandviç ve ufak atıştırmalık yiyecek ve bazı içecekler dağıtıyordu. Ancak koronavirüs tedbirlerinin devreye girmesiyle bu uygulamada değişikliğe gidilmiş ve 2 saat altındaki uçuşlarda yiyecekler zaten tamamen kaldırılmıştı. Uçuşlarda yolculara sadece bazı içecekler ücretsiz veriliyordu.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin